AUS 2023Noslēgusies akcija Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2023

Lai nodrošinātu Latvijas jauniešu iesaistīšanos un zināšanu stiprināšanu par Eiropas Savienību un tās politiku, kā arī lai veicinātu jauniešu piederības sajūtu Eiropas Savienībai, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā katru gadu pavasarī, ievadot Eiropas dienu, rīko akciju “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti”.

2023. gadu visā Eiropā atzīmē kā Eiropas Prasmju gadu, atgādinot par konkurētspējas, līdzdalības un talanta nozīmi, tāpēc ikgadējā akcija "Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2023" īpašu uzmanību pievērsa iedvesmošanai un motivācijai apgūt jaunas prasmes, izzināt, kādas prasmes dažādām personībām bijušas visnoderīgākās karjeras un personīgajā izaugsmē.

Akcija Latvijā šogad noritēja jau 15. reizi, tajā piedaloties 4159 skolēniem un studentiem. Akcijā iesaistījās 73 stāstnieki no dažādām iestādēm, dodoties 109 vizītēs uz 87 dažādām izglītības iestādēm visā Latvijā. Tika apmeklēti visi Latvijas reģioni, visaktīvākā izrādījās Rīga un Rīgas mācību iestādes, bet arī citi novadi izrādīja lielu interesei un piedalījās akcijā. Jauniešiem katra eksperta vizīte bija ne tikai liels notikums ikdienas skolas gaitās, bet arī vērtīga pieredze.

Akcijas “Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti” organizatori vēlas pateikties visiem ekspertiem un izglītības iestādēm par dalību akcijā, kā arī skolēniem un studentiem par neizsīkstošo zinātkāri.

Uz tikšanos 2024. gadā!

Lai uzzinātu jaunumus par akcijas norisi 2024. gadā, aicinām sekot līdzi Eiropas Savienības mājas sociālo mediju lapās Facebook.comTwitter.com un Instagram.com, kā arī, sociālajos medijos meklējot saturu ar tēmturiem #ESuzSkolu un #BackToSchool

 

Atskats uz daļu no 2023. gadā notikušajām akcijas vizītēm:

Atskats uz daļu no 2022. gadā notikušajām akcijas vizītēm lasāms izglītības iestāžu un ekspertu publicētajos materiālos:

Ekspertu materiāli par Eiropas Savienību:

Akcija „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti” 2021. gadā

2021. gada vizītes norisinājās tiešsaistē vienu mēnesi un Eiropas lietu eksperti tikās ar vairāk nekā 2000 skolēniem un studentiem no visiem Latvijas plānošanas reģioniem. Akcija “Atpakaļ uz Skolu/ Atpakaļ uz Universitāti 2021” norisinājās no 12.aprīļa līdz 14.maijam. Covid-19  pandēmijas iespaidā vizītes noritēja attālinātā veidā, izmantojot ZOOM, Google Meet vai Microsoft Teams platformu. Tika radīti jauni izejmateriāli - Kahoot, Mentimeter un prezentāciju veidolā, kas tika izsniegti arī ekspertiem.

 

Atskats uz daļu no 2020. gadā notikušajām akcijas vizītēm lasāms izglītības iestāžu un ekspertu publicētajos materiālos: