Atpakaļ uz skolu

Noslēgusies akcija Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022

Lai nodrošinātu Latvijas jauniešu iesaistīšanos un zināšanu stiprināšanu par Eiropas Savienību un tās politiku, kā arī lai veicinātu jauniešu piederības sajūtu Eiropas Savienībai, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā katru gadu pavasarī, ievadot Eiropas dienu, rīko akciju “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti”.

Akcija Latvijā šogad noritēja jau 14. reizi, tajā piedaloties 4103 skolēniem un 82 studentiem. Akcijā iesaistījās 59 eksperti no 45 dažādām iestādēm, dodoties 68 vizītēs uz dažādām izglītības iestādēm visa Latvijā. Tika apmeklēti visi Latvijas reģioni, visaktīvākā izrādījās Rīga un Rīgas mācību iestādes, bet arī citi novadi bija aktīvi un piedalījās akcijā. Jauniešiem katra eksperta vizīte bija ne tikai liels notikums ikdienas skolas gaitās, bet arī vērtīga pieredze.
Akcijas “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti” organizatori vēlas pateikties visiem ekspertiem un izglītības iestādēm par dalību akcijā, kā arī skolēniem un studentiem par neizsīkstošo zinātkāri.

Uz tikšanos 2023. gadā!

Lai uzzinātu jaunumus par akcijas norisi 2023. gadā, aicinām sekot līdzi Eiropas Savienības mājas sociālo mediju lapās Facebook.comTwitter.com un Instagram.com, kā arī, sociālajos medijos meklējot saturu ar tēmturiem #ESuzSkolu un #BackToSchool

 

Atskats uz daļu no 2022. gadā notikušajām akcijas vizītēm lasāms izglītības iestāžu un ekspertu publicētajos materiālos:

Ekspertu materiāli par Eiropas Savienību:

Akcija „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti” 2021. gadā

2021. gada vizītes norisinājās tiešsaistē vienu mēnesi un Eiropas lietu eksperti tikās ar vairāk nekā 2000 skolēniem un studentiem no visiem Latvijas plānošanas reģioniem. Akcija “Atpakaļ uz Skolu/ Atpakaļ uz Universitāti 2021” norisinājās no 12.aprīļa līdz 14.maijam. Covid-19  pandēmijas iespaidā vizītes noritēja attālinātā veidā, izmantojot ZOOM, Google Meet vai Microsoft Teams platformu. Tika radīti jauni izejmateriāli - Kahoot, Mentimeter un prezentāciju veidolā, kas tika izsniegti arī ekspertiem.

 

Atskats uz daļu no 2020. gadā notikušajām akcijas vizītēm lasāms izglītības iestāžu un ekspertu publicētajos materiālos: