Izmēģini simulācijas spēli no iniciatīvas līdz ES lēmumam

Plakats

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar Europe Direct Jēkabpils centru un izglītības un ES lietu eksperti Lieni Valdmani izveidojis simulācijas spēli "Iejūties Eiropas politiķa ādā".

ES lēmumu pieņemšanā ir iesaistītas trīs galvenās iestādes, kas katra veic savu funkciju - Eiropas Komisija izstrādā tiesību aktus, Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības Padome balso par to pieņemšanu. Kā no iedzīvotāju iniciatīvas nonākam līdz likumam, kas ietekmē visu mūsu ikdienu? Uzzini simulācijas spēlē “Iejūties Eiropas politiķa ādā”, kas tapusi Eiropas Parlamenta birojam Latvijā sadarbībā ar Europe Direct Jēkabpils centru un izglītības un ES lietu eksperti Lieni Valdmani.

Spēles laikā dalībnieki komandās iziet četras misijas (jeb stacijas), lai kopīgi pieņemtu Eiropas likumu par vienotu lādētāju visām mazajām elektroniskajām ierīcēm. Spēle ļauj ikvienam gan izteikt savu viedokli un iejusties žurnālistu vai citu sabiedrības pārstāvju lomās, gan arī radoši izpausties, meklējot veidus, kā vecajiem lādētājiem iedot “otru dzīvību”. 

Noskaties, kā likuma pieņemšanā veicās Jēkabpils jauniešiem, izmēģini simulācijas spēli ar klases biedriem, kolēģiem vai draugiem un noskaidro, kā pieņemt kopēju lēmumu, ņemot vērā dažādas intereses un viedokļus, kā arī, kā efektīvi nodot informāciju sabiedrībai. 

Lejupielādē instrukciju un drukas materiālus:
 

Simulācijas spēles instrukcija.docx

Drukas fails - staciju uzdevumu lapas.pdf

Drukas fails- lomu kartītes pirmajai stacijai.pdf

Drukas fails - Lomu kartītes otrajai stacijai.pdf