Eiropas Savienība (ES) ir apņēmusies līdz 2050. gadam kļūt par pasaulē pirmo klimata neitrālo kontinentu. Lai sasniegtu šo mērķi, Eiropas Komisija 2019. gada 11. decembrī iepazīstināja ar “Eiropas zaļā kursa” stratēģiju – vērienīgu pasākumu un aktivitāšu kopumu, kas sniedz izpratni par ilgtspējīgas zaļās domāšanas un darbību ilgtermiņa ieguvumiem. Šīs pārmaiņas iezīmē ES iedzīvotāju aktīvu līdzdalību klimata neitrālas sabiedrības veidošanā un mērķtiecīgu sadarbību ES ietvaros, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni.

Virtuālā iespēju telpa interaktīvs video saturs, kurā tiek apskatītas un modelētas dažādas situācijas, kas skar ikvienu no mums - atkritumu šķirošana, klimata pārmaiņas, zaļāka saimniekošana, ilgtspējīga lauksaimniecība un ražošana, kā arī citas, kas ir daļa no Eiropas zaļā kursa politikas.

Saimniekosim zaļāk, bet vai tas nemaksās dārgāk? Atteiksimies no lielām un daudz izmešu ražojošām mašīnām, bet kā tad nokļūsim tur, kur vēlamies? Inovatīva ražošana vai veco uzņēmumu darba virzienu saglabāšana? Ko Eiropa un mēs kā eiropieši izvēlēsimies un darīsim, lai ekonomika atkal atlabtu, un mūsu dzīves kvalitāte uzlabotos?

Zaļāk, veselīgāk, ilgtspējīgāk un pelnošāk? Ko izvēlēsies Tu, ejot Eiropas zaļo kursu?