Vēlies strādāt ES institūcijā? ES mājā praktiska nodarbība, kā sagatavoties atklātajiem EPSO konkursiem

Ievietots: 8. Novembris, 2019
Afiša

Kā pieteikties darbam Eiropas Savienības institūcijās un kļūt par pastāvīgo darbinieku – ierēdni? Kādus testus, kur un kad jāizpilda? Vai, kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes? Kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem? Kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās?

Sestdien, 16. novembrī, no plkst. 10.30 līdz 13.30 Eiropas Savienības mājā, 1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lekcijā par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem ierēdņu kandidātiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās sniegs Eiropas Savienības Karjeras personāla vēstnieks (EU Careers Staff Ambassador) Uldis Šalajevs.

EPSO (European Personnel Selection Office) regulāri organizē atklāto konkursu (Administratora – AD/Asistenta – AST) testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Nokārtojot pārbaudījumus, pretendents iekļūst EPSO datu bāzē un var tikt uzaicināts vakancei kādā no ES institūcijām.

Lektors Uldis Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO AD un AST testus. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

Praktiskās nodarbības laikā dažiem dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes darba grupas vadīšanā. Uzdevums grupā ir viena no EPSO konkursa daļām, kurā, pēc individuālas iepazīšanās ar noteikta apjoma informāciju svešvalodā, klātesošajiem jāapspriežas grupā ar vairākiem citiem dalībniekiem un jāpieņem kopīgs lēmums. Simulācijas uzdevums notiks angļu valodā.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bez maksas.


Uldis Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā 2009. un 2010. gadā, vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā Briselē, Eiropas Komisijas preses dienestā Briselē, taču kopš š.g. 1.septembra strādā Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā (FRA) Vīnē par šīs aģentūras direktora personīgo palīgu. Viņš ir ieguvis padziļinātu maģistra grādu Eiropas ekonomikas integrācijā un attīstībā Briseles Brīvajā universitātē, iepriekš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti, Avansas Universitāti Nīderlandē un Ērgļu arodvidusskolu.


Papildu informācija: 
Anita Jansone, 
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja 
Tālr. 67085446, e-pasts: Anita.Jansone@esmaja.lv

Pievienotie faili