Ievietots: 10. Februāris, 2023
Izstāde "Ukraiņu dvēseles saknes"

Aicinām uz Mihailo Boičuka Kijivas Valsts dekoratīvās un lietišķās mākslas un dizaina akadēmijas studentu darbu izstādi "Ukraiņu dvēseles saknes".

Kijivas Valsts dekoratīvās un lietišķās mākslas un dizaina akadēmija tika dibināta 1938. gadā. Akadēmijā ir divas fakultātes: Dizaina fakultāte (kurā var iegūt trīs specialitātes – grafiskais dizains, rūpnieciskais dizains un vides dizains) un Dekoratīvās un lietišķās mākslas fakultāte (kurā var iegūt deviņas specialitātes – glezniecība, monumentālā māksla, mākslinieciskā keramika, mākslinieciskais metāls, skulptūra, kostīmu modelēšana, mākslinieciskie izšuvumi, mākslinieciskie tekstilizstrādājumi, multimediju māksla). Akadēmijā strādā spēcīga zinātniski pedagoģiskā komanda. Šeit darbojas T. Ševčenko nacionālās balvas laureāti, Ukrainas godalgotie mākslinieki,  radošo savienību biedri, kuri ar savu smago darbu popularizē mākslu Ukrainā un ārpus tās robežām. Akadēmijas absolventi ir slaveni mākslinieki, dizaineri un populāru ukraiņu zīmolu izveidotāji, kas rada mūsdienu Ukrainas mākslu.

Studentu darbu izstāde "Ukraiņu dvēseles saknes" veidota, lai parādītu Ukrainu tādu, kāda tā ir – ar dziļām slāvu saknēm, tradīcijām un paražām, kas veidojušās gadsimtu gaitā. Izstādē apskatāmi tekstilizstrādājumu paraugi ar austiem ukraiņu tradicionālajiem simboliem, izšuvumi, mākslinieciskā emalja, keramikas darbi, tradicionālā ukraiņu svinīgā tērpa paraugs. Tie izstādes apmeklētājiem palīdzēs uzzināt vairāk par Ukrainas mākslas tradīcijām un simboliem.

Aicinām apmeklēt izstādi Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) no 20. februāra, darba dienās no 9.00 līdz 18.00.

Apmeklētāju ievērībai! Tā kā netiek pārtraukta plānoto pasākumu norise telpās, var gadīties, ka Jūsu izvēlētajā izstādes apskates laikā notiek kāds pasākums, kas liegs apskatīt izstādi. Aicinām apmeklētājus būt saprotošiem!