Ievietots: 31. Oktobris, 2022
Radošo darbu izstāde VIENĀ VALODĀ

Māras Muižnieces mākslas skola sadarbībā ar Fondu Nāc līdzās! no 1.- 14.novembrim atvērs skatītājiem mākslinieka Viļņa Heinrihsona audzēkņu un VSAC Jelgava klienta Ronalda Ļeonova radošo darbu izstādi VIENĀ VALODĀ.

Ronalds Ļeonovs, neskatoties uz to, ka savu dzīvi veselības traucējumu dēļ vada sociālās aprūpes centrā un sadzīvo ar šizofrēnijas radītajām grūtībām, tomēr brīvajos brīžos izsaka sevi radoši – bieži vien savas izjūtas, novērojumus, atziņas pauž ar vizuālās mākslas paņēmieniem, zīmējot krāsainas, daudzveidīgas kompozīcijas. Šī būs jau otrā Fonda Nāc līdzās! veidotā radošā izstāde, kurā būs redzami Ronalda darbi. Pirmā ir izstāde “Autsaidera māksla”, kura vēl ceļo pa Latviju un šobrīd ir skatāma Daugavpilī.

             Ideja izveidot jauniešu zīmējumu  izstādi, izmantojot tos pašus krāsu toņus vai citus vizuālās valodas elementus, kādi sastopami Ronalda darbos, pieder Māras Muižnieces mākslas skolas pedagogam Vilnim Heinrihsonam. Tādā veidā līdzās mākslā ir jaunieši no mākslas skolas un mākslinieks autsaiders Rolands, kas spilgti apliecina, ka mākslas valodai nav robežu. Gluži pretēji - tā ir iespēja dialogam, iespēja vairāk saprast, uzzināt citam par citu.

“Skolēni tika iepazīstināti ar ideju - veidot izstādi, kurā būs Ronalda un viņu darbi.

Pārrunājām šizofrēnijas pacientu situāciju, izmaiņas domāšanā, apkārtējās pasaules uztverē, halucinācijas, u.c.. Apspriedām arī pašizpausmes, radoša darba lomu, nozīmi, sadarbības iespējas. Klases telpā tika eksponēti izstādei paredzētie Ronalda zīmējumi. Analizējām vizuālo valodu, tās elementu pielietojumu darbos. Pārrunājām iespējamos veidus, kā veikt "saspēli", saskaņošanos, interpretācijas ceļus. Jaunieši katrs izvēlējās vienu Ronalda darbu, viņiem bija pieejamas darbu krāsainas izdrukas, kuras novietot acu priekšā, izmantojot darba procesā”, stāsta Vilnis Heinrihsons.

Autoriem bija dota brīvība izvēlēties, cik cieši turēties pie izvēlētā darba vizuālajām izpausmēm un cik daudz ielikt no sevis, ko papildināt, izmainīt. Katrs jaunietis beigās izvēlējās vienu zīmējumu tālākā darba veikšanai.

Izstāde Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) būs skatāma no 1.novembra līdz 14.novembrim ES mājas darba laikā - darba dienās no pl. 9.00 līdz 18.00.

Īpaši gaidīsim uz izstādes VIENĀ VALODĀ prezentāciju 3.novembrī 15.00, kurā būs iespēja tikties ar Vilni Heinrihsonu un viņa audzēkņiem.

Apmeklētāju ievērībai! Tā kā netiek pārtraukta plānoto pasākumu norise telpās, var gadīties, ka Jūsu izvēlētajā izstādes apskates laikā notiek kāds pasākums, kas liegs apskatīt izstādi. Aicinām apmeklētājus būt saprotošiem!