Aktualitātes

Atpakaļ uz skolu

Noslēgusies akcija Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti 2022

Lai nodrošinātu Latvijas jauniešu iesaistīšanos un zināšanu stiprināšanu par Eiropas Savienību un tās politiku, kā arī lai veicinātu jauniešu piederības sajūtu Eiropas Savienībai, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā katru gadu pavasarī rīko akciju “Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti”.

Akcija šogad noritēja jau 15. reizi, tajā piedaloties 4103 skolēniem un 82 studentiem. Akcijā iesaistījās 59 eksperti no 45 dažādām iestādēm, dodoties 68 vizītēs uz dažādām izglītības iestādēm visa Latvijā. Tika apmeklēti visi Latvijas reģioni, visaktīvākā, protams, izrādījās Rīga un Rīgas mācību iestādes, bet arī citi novadi izrādīja lielu interesi un akcijā piedalījās arī, daloties ar informāciju un veidojot aicinošus ierakstus sociālajos tīklos. Katrai skolai katra eksperta vizīte bija īsts notikums ikdienas skolas gaitās.

Akcijas “Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti” organizatori vēlas pateikties visiem ekspertiem un izglītības iestādēm par dalību akcijā, kā arī skolēniem un studentiem par neizsīkstošo zinātkāri.

Uz tikšanos 2023. gadā!

Atpakaķ uz skolu karte

 Par akciju

Akcija ir iespēja dažādu nozaru pārstāvjiem eksperta lomā atgriezties skolās un augstākās izglītības iestādēs un dalīties ar jauniešiem savas pieredzes stāstos par dzīvi un darbu Eiropas Savienībā, runāt par jauniešu iespējām un Eiropas vērtībām, kā arī uzklausīt jauniešu viedokļus un iesaistīties diskusijās. Ikviena izglītības iestāde tiek aicināta izmantot šo iespēju, dodot izdevību jauniešiem pārrunāt aktuālus, ar Eiropas Savienību saistītus jautājumus, jauniešiem interesējošas tēmas, kas sniegtu plašāku redzējumu uz Eiropā un pasaulē notiekošajiem procesiem. Šī gada akcijas virstēmas: “Informācija un drošība digitālajā laikmetā”, “Jauniešu līdzdalība un iespējas” un “Eiropas Savienība un vērtības”.