Mācības pedagogiem VIDE + MĀKSLA

27.10.2020.
10:00
-
12:30
Afiša
Pasākuma tips
Visiem interesentiem
Rīkotājs
EPS/EKP/EPB
Tālrunis
67085445

Jūsu un mūsu drošībai, kā arī, ņemot vērā valdības pēdējā laika lēmumus, pastiprinātos drošības pasākumus, esam pieņēmuši lēmumu 27. oktobra mācības “VIDE + MĀKSLA” pārcelt uz tiešsaisti – Zoom platformu.

Lai piedalītos, lūgums reģistrēties.
Lai izdotos interakcija, interesantas sarunas, laipni aicinām pieslēgties ar kameru un audio.

Argumentētai sarunai ar skolēniem noderēs fakti un aprēķini! Par līdzšinējām un nākotnes klimata pārmaiņām Latvijā stāstīs Dace GAILE, klimatoloģe, datu analītiķe Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas vadītāja Jolanta BOGUSTOVA rādīs, stāstīs un mudinās skolās izmantot Eiropas Parlamenta biroja Latvijā izstrādāto metodisko materiālu “Klimata pārmaiņas un Eiropas Savienības zaļais kurss”. Laipni aicinām iepazīties ar materiālu un izmantot stundās arī tad, ja mācībās nevarēsiet piedalīties.

Skolēnu emociju raisīšanai noderēs mākslas valoda! Idejās un praktiskos ieteikumos, kā izmantot mākslu kā resursu vides tēmu komunikācijā, dalīsies žurnāliste, studējoša bioloģe Eva JOHANSONE. Kā pašu radītu mākslu vai arī mākslas pasākumu apmeklēšanu efektīvi izmantot, lai runātu ar skolēniem par vides jautājumiem?

Programma:
9.50 – 10.00 - Saslēgšanās
10.00 – 10.05 - Atklāšana
10.05 – 10.45 - Lekcija “Līdzšinējās un nākotnes klimata pārmaiņas Latvijā” – Dace Gaile, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datu analītiķe, klimatoloģe 
10.45 – 11.00 - Ieskats metodiskajā materiālā “Klimata pārmaiņas un Eiropas Savienības zaļais kurss” – Jolanta Bogustova, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā
11.00 – 11.10 - Pauze
11.10 – 12.10 - Nodarbība “Māksla un vides tēmu komunikācija” – Eva Johansone, žurnāliste


Informējam, ka pasākumā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos Eiropas Savienības mājas interneta vietnē un sociālajos medijos. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Informācija par personas datu apstrādi.


Eiropieši uzskata, ka cīņa pret klimata pārmaiņām ir viena no prioritārajām Eiropas Parlamenta (EP) darba jomām. 2019. gadā veiktās EP Eirobarometra dati liecina, ka Latvijā vides un klimata pārmaiņu jautājumus par svarīgāko EP darba prioritāti uzskata 15% aptaujāto pilsoņu, bet ES kopumā tos par būtiskākajiem uzskata 32%. Vairāk par Eirobarametra aptauju.

2019. gada novembrī EP pasludināja ārkārtas stāvokli vides un klimata pārmaiņu jomā, norādot, ka Eiropas Savienībai ir jāapņemas siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz 2050. gadam samazināt līdz nullei. EP ir arī apstiprinājis vienreizlietojamās plastmasas aizliegumu pēc 2021. gada, nosakot, ka ES valstīs jāpārtrauc vienreizlietojamo galda piederumu, salmiņu, vates kociņu tirdzniecība. Līdz 2029. gadam otrreizējai pārstrādei jāsavāc 90% plastmasas pudeļu. Vairāk par EP rezolūciju.

Eiropas Savienības mērķis līdz 2050. gadam kļūt par pasaulē pirmo klimatneitrālo kontinentu ir mūslaiku lielākais izaicinājums un arī izdevība. Lai šo mērķi sasniegtu, Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu — vērienīgu pasākumu kopumu, kura nolūks ir dot ES iedzīvotājiem un uzņēmumiem iespēju gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku. Vairāk par Eiropas zaļo kursu.