18.09.2023.
09:00
-
29.09.2023.
17:00
Pasākuma tips
Visiem interesentiem
Rīkotājs
ES Māja
Tālrunis
67085445

Septembra beigās Eiropas Savienības mājā viesi varēs aplūkot izstādi “Ceļo valodu pasaulē ar “Pepiju Garzeķi”!”, satikt Nelsona kungu no Latvijas Leļļu teātra izrādes “Pepija Garzeķe”, citus varoņus, kā arī aplūkot grāmatu kolekciju. 

Šī gada martā, Eiropas Rakstnieku dienā,  Latvijas skolās un bibliotēkas tika atklātas unikālas izstādes, kurās varēja apskatīt Eiropas Savienības dalībvalstu un citās valodās tulkotu grāmatu kolekcijas – Astrīdas Lindgrēnes “Grāmatu par Pepiju Garzeķi”, Lūisa Kerola “Alises piedzīvojumus Brīnumzemē” un brāļu Grimmu “Sarkangalvīti”. Gan šī, gan citu grāmatu kolekcijas, kuras sagādājuši Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta pārstāvji, ceļo pa visām Eiropas Savienības valstīm. Iepazīstoties ar grāmatām dažādās valodās, ir iespējams pavisam konkrētā veidā novērtēt Eiropas valodu daudzveidību. Var ieskatīties grāmatās un ieraudzīt, piemēram, kā Pepiju Garzeķi sauc citās valodās.

Izstāde apskatāma ES Mājas Mākslas istabā, Aspazijas bulvārī 28 no 18. līdz 29. septembrim.

Izstāde ir skatāma bez maksas Eiropas Savienības mājas darba laikā no 9.00 līdz 17.00 darba dienās. Izstāde var nebūt pieejama ES mājā notiekošo pasākumu laikā.