30.11.2022.
12:00
-
17:00
Pasākuma tips
Visiem interesentiem
Rīkotājs
SIA Tilde
Tālrunis
+37129206344

Eiropas Valodu resursu koordinācijas konsorcijs pulcē ekspertus no Latvijas valsts pārvaldes, pētniecības un tehnoloģiju kopienas, lai diskutētu par to, kā digitālās tehnoloģijas latviešu valodai var veicināt mūsu digitālo mijiedarbību.

2014. gadā Eiropas Komisija uzsāka Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (EISI) (“Connecting Europe Facility – CEF), ar uzdevumu veicinātu Eiropas vienota digitālā tirgus izveidi caur atbalstu Eiropas Savienības infrastruktūras prioritātēs transporta, enerģētikas un telekomunikāciju jomās. Starp EISI rīkiem ir arī mašīntulkošana (CEF AT), kas palīdz pārvarēt vienu no būtiskiem izaicinājumiem ar kuriem šodien saskaras daudzvalodu Eiropas valsts pārvaldes iestādes, uzņēmumi un ikviens savā ikdienā: informācijas pieejamība un datu apmaiņa daudzvalodu vidē.

Automatizētā tulkošana nav vienīgā tehnoloģija, kas jau tagad maina veidu, kā mēs mijiedarbojamies ar valsts pārvaldi, iepērkamies, strādājam un ceļojam. Tādi risinājumi, piemēram, rīki, kas palīdz komunicēt daudzvalodu vidē, virtuālie asistenti, kas sniedz mums atbalstu meklējot informāciju par pakalpojumiem vai precēm iepērkoties internētā, balss tehnoloģijas, robotprogrammatūras, un vēl daudzi citi risinājumi, ir jau ieņēmuši nozīmīgu vietu mūsu ikdienā. Šie risinājumi sniedz jaunas iespējas un maina veidu kā mēs komunicējam un mijiedarbojamies ar valsts pārvaldes iestādēm, pakalpojumu sniedzējiem un iepērkamies internetā. Bet vai esošie risinājumi ļauj mums pilnvērtīgi izmantot tās iespējas, ko sniedz mākslīgā intelekta tehnoloģijā? Un vai mūsu valoda ir pietiekami atbalstīta un gatava iet kopsolī ar mākslīgā intelekta laikmeta tehnoloģiskajiem sasniegumiem?

Seminārā Latviešu valoda digitālajā Eiropā tiks aplūkoti šie jautājumi, un tā mērķis būs iesaistīt dalībniekus auglīgā diskusijā par latviešu valodas tehnoloģiju statusu, izaicinājumiem un perspektīvām digitālajā laikmetā. Valodu tehnoloģiju izstrādātāji, ieviesēji un lietotāji gan no privātā, gan valsts sektora dalīsies pieredzē, izaicinājumos un veidos, kā ar valodu tehnoloģijām pārveidot digitālo mijiedarbību mūsu daudzvalodu Eiropā.