Aktuāli

Eiropas eksāmena logo

 

 

 

30 086 dalībnieki šogad nokārto Eiropas eksāmenu

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. - 9.maijam ikviens bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā.  

Kārtojot Eiropas eksāmenu, dalībnieki atzīmē savu dzīvesvietu, tāpēc zinām, ka 15 258 Eiropas eksāmena dalībnieki nāk no Republikas nozīmes pilsētām, no novadiem ir piedalījušies 14 828 dalībnieku.
Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad daudz aktīvāki ir bijuši pieaugušie, par 10% apsteidzot skolēnus – 55% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir pieaugušie. 
Eiropas eksāmenā iegūtais rezultāts tiek izteikts punktos, vidēji 5% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir ieguvuši maksimālo punktu skaitu – 50 punktus. 

Sīkāk analizējot dalībniekus un iegūto punktu skaitu:
5.- 6.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 3205 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 441 skolēns.
7.-9.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 5992 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 478 skolēni.
Vidusskolas grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 4295 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 130 skolēni. 

Pieaugušie varēja izvēlēties jautājumu grūtības pakāpi – viegli jautājumi, vidēji jautājumi, grūti jautājumi.
Vieglos jautājumus izvēlējās 6302 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 298 dalībnieki.
Vidējas grūtības pakāpes jautājumus izvēlējās 7798 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 188 dalībnieki.
Grūtāko jautājumu grupu izvēlējās 2494 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 22 dalībnieki.

Ievietots: 10.maijs, 2020

Eiropas eksāmens 2020 uzvarētāji

Pieci laimīgie katrā  grupā iegūs galda spēļu veikala Brain Games dāvanu kartes eur 50 vērtībā. 

5.-6.klašu grupa (alfabētiskā secībā) TOP 30

Amanda Bērziņa, Vānes pamatskola
Anastasia Lisenko, Ventspils 2. vidusskola
Ance Puste, Gulbenes novada Valsts ģimnāzija
Anna Rudzīte, NMV Rīgas Doma kora skola
Artūrs Bujukliu, Rīgas Centra humanitārā vidusskola
Anete Kasparova, Jūrmalas Valsts ģimnāzija
Beatrise Fokrota, Rīgas Juglas vidusskola
Dagmāra Sofija Mežaka, Rīgas 45. vidusskola
Dāvis Jānis Lācis, Ziemeļvalstu ģimnāzija
Dina Kristiāna Račkovska, Friča Brīvzemnieka pamatskola
Dzintra Bokuma, Vaiņodes vidusskola
Edvarts Antonevičs, J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzija
Elizabete Balode, Āgenskalna sākumskola
Elīna Valdmane, Rīgas Hanzas vidusskola
Ernests Petrovs, Daugavpils Vienības pamatskola
Ilja Polis, Balvu pamatskola
Jēkabs Vēvers -Lietuvietis, Siguldas pilsētas vidusskola
Juris Strods, Jelgavas 4. sākumskola
Katrīna Lipska, Jēkabpils pamatskola
Kitija Norkusa, Rīgas 64. vidusskola
Laura Kovaļova, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola
Laura Magnusa, Rīgas 45. vidusskola
Lāsma Gude, Daugavpils Vienības pamatskola
Lelde Pavārnieka, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija
Linda Siliņa, Ventspils pamatskola
Līva Bērziņa, Ulbrokas vidusskola
Matīss Brūklens, Sunākstes pamatskola
Patriks Vītols, Iecavas vidusskola
Reinis Smilga, Jelgavas 4. sākumskola
Ričards Bezbailis, Limbažu 3. vidusskola

Balvas saņem: 

Edvarts Antonevičs, J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzija
Elīna Valdmane, Rīgas Hanzas vidusskola
Jēkabs Vēvers -Lietuvietis, Siguldas pilsētas vidusskola
Dina Kristiāna Račkovska, Friča Brīvzemnieka pamatskola
Laura Kovaļova, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola

7.- 9.klašu grupā (alfabētiskā secībā) TOP 30

Didzis Spārītis, Rīgas 45. vidusskola
Edvards Sprindžuks-Golubcovs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Edvards Zvirgzdiņš, Rīgas Igauņu pamatskola
Elīza Vasile, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
Emīls Neļķe, Pamatskola UNIVERSUM
Ervīns Veinbergs,  Valmieras Valsts ģimnāzija
Klinta Paula Tiļčika, Rīgas Juglas vidusskola
Kristaps Barkāns, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija
Kristiāna Labanovska, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija
Lauris Tralla, Rūjienas vidusskola
Letīcija Līna Čerņeviča, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
Lote Pāvilsone,  Āgenskalna Valsts ģimnāzija
Madara Bērziņa, Rīgas Kultūru vidusskola
Mareks Homčenko, Pumpuru vidusskola
Marta Uzkalne, Salacgrīvas vidusskola
Māra Rāzna, Rīgas Juglas vidusskola
Mikus Rodrigo Viļķins, Salacgrīvas vidusskola
Mikus Šķesters, Naukšēnu vidusskola
Oskars Majevskis, Rīgas Pļavnieku pamatskola
Paula Kušķe, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija
Raivo Groza, Cēsu 1. pamatskola
Ralfs Fridvalds, Limbažu 3. vidusskola
Ralfs Puhaļskis, Tukuma 2. vidusskola
Rinalds Pavlovičs, Olaines 1. vidusskola
Ritvars Bērziņš, Ulbrokas vidusskola
Roberts Antužs, Baldones vidusskola
Roberts Rancāns, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Santa Juhneviča, Daugavpils Saskaņas pamatskola
Una Ivanova, Pļaviņu novada ģimnāzija
Undīne Melbārde, Liepājas Raiņa 6. vidusskola

Balvas saņem:

Undīne Melbārde, Liepājas Raiņa 6. vidusskola
Marta Uzkalne, Salacgrīvas vidusskola
Madara Bērziņa, Rīgas Kultūru vidusskola
Roberts Rancāns, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Roberts Antužs, Baldones vidusskola

 

Vidusskolas grupa (alfabētiskā secībā) TOP 30 

Aleksandra Baumane, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola
Anna Emīlija Suta, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija
Antra Judrupa, Rīgas Imantas vidusskola
Artjoms Bernatovičs, Rīgas 96. vidusskola
Beatrise Roze Tīruma, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija
Daniels Daņilovs, Daugavpils 12. vidusskola
Dāvis Palieks, Madonas Valsts ģimnāzija
Eduards Baumanis, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija
Egons Rebainis, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija
Elīna Stašāne, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
Enno Martins Andersons, Kandavas lauksaimniecības tehnikums
Gustavs Švalbe, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Ieva Platā, Bauskas 2. vidusskola
Ivo Briedis, Rūjienas vidusskola
Katrīna Rugāja, Rīgas Valsts 2. gimnāzija
Kārlis Bošs, Gulbenes novada valsts ģimnāzija
Kārlis Nudiens, Rīgas valsts 2. ģimnāzija
Kevins Krūms, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Kristofers Grauds, Rīgas 25. vidusskola
Linda Nordena, Tukuma 2. vidusskola
Līva Puķīte, Madonas Valsts ģimnāzija
Maija Laizāne, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
Maksims Piļščikovs, RTU Inženierzinātņu vidusskola
Mārtiņš Prokuratovs, RTU Inženierzinātņu vidusskola
Miķelis Grigorjevs, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
Ralfs Arvids Brutans, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Ričards Gailis, Cēsu Valsts ģimnāzija
Ričards Spirģis, Rīgas Tālmācības vidusskola
Tīna Jegermane, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola
Vineta Alksne, Rīgas 64. vidusskola

Balvas saņem:

Daniels Daņilovs, Daugavpils 12. vidusskola
Egons Rebainis, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija
Ivo Briedis, Rūjienas vidusskola
Antra Judrupa, Rīgas Imantas vidusskola
Maksims Piļščikovs, RTU Inženierzinātņu vidusskola

Pieaugušie(alfabētiskā secībā)

Vieglas grūtības pakāpes jautājumi TOP 30

Aelita Skromule
Anete Auziņa
Artūrs Sņegovičs
Dagnija Peškova
Dana Gaile
Ieva Rācenāja
Ieva Stalidzāne
Ilze Krasovska
Indra Fridrihsone
Inese Vēvere
Ineta Laizāne
Jurģis Krugļikovs
Katrīna Līvena
Kārlis Pētersons
Kārlis Piģēns
Kristīne Kapiņa
Lauma Bolšteina
Līga Johansone
Līga Jokste
Māris Selga
Nelda Jaunzeme
Raimonda Kursīte
Sanda Iesalniece
Sandra Sokolovska
Santa Medne
Valda Madalāne
Vitālija Kļemka
Zanda Jansone
Zanta Remerte
Zane Vaļune

Balvas saņem:

Nelda Jaunzeme, Rūjienas novads
Kārlis Pētersons, Talsu novads
Lauma Bolšteina, Rīga
Zanda Jansone, Liepāja
Māris Selga, Rīga

Vidējas  grūtības pakāpes jautājumi TOP 30

Ainārs Mirkšs
Anda Nordena
Andris Spricis
Annija Grauziņa
Arvīds Plešs
Elīna Moroza
Ieva Kozlovska
Ilze Mieriņa
Iļja Ļenskis
Inita Šneidere
Jānis Bumbieris
Kalvis Vilemsons
Kristaps Fiļipovs
Laima Lapiņa
Liāna Pudule-Indāne
Līga Klints
Līna Kovalevska
Magda Riekstiņa
Māris Briedis
Mārtiņš Kubliņš
Miķelis Zondaks
Nadīna Kokoreviča
Oļegs Mihailovs
Oskars Vēveris
Rolands Avišāns
Sergejs Jermašonoks
Valentīna Cinīte
Varis Meska
Zanda Grauze
Zintis Gaspažiņš

Balvas saņem:

Jānis Bumbieris, Ventspils
Annija Grauziņa, Rīga
Kristaps Fiļipovs, Olaines novads
Anda Nordena, Cēsu novads
Miķelis Zondaks, Rīga

Augstākās  grūtības pakāpes jautājumi TOP 30

Agita Badūne
Agnese Rūtiņa
Ainis Rubens
Aleksandrs Černovs
Anita Ozoliņa
Daina Sokolova
Edvīns Voits
Einārs Timšāns
Elizabete Marija Skrastiņa
Evita Aploka
Gatis Sneiders
Inese Makaluma
Inguss Kalniņš
Jānis Grants
Kārlis Putniņš
Ludmila Vasiļjeva
Lūcija Kļaviņa
Mikus Dāvis Liepiņš
Nikolajs Čalenko
Paula Paidere
Raimonds Baltiņš
Rita Vintere
Rita Zālīte
Ritvars Eglājs
Sigita Maļinovska
Sindija Armanovica
Tamāra Utiševa
Vija Kucina
Vineta Kleinberga
Zane Celmiņa

Balvas saņem:

Daina Sokolova, Rīga
Aleksandrs Černovs, Rīga
Inguss Kalniņš, Rīga
Sindija Armanovica, Rīga
Elizabete Marija Skrastiņa, Mārupes novads

Eiropas eksāmena jautājumus un pareizās atbildes skatīt ŠEIT !

Ievietots: 11.maijs, 2020