Zero Waste meistarklase par produktu patēriņa mazināšanu – no kā atteikties, ko izmantot atkārtoti?

Ievietots: 30. Janvāris, 2019
 Zero Waste meistarklase par produktu patēriņa mazināšanu

Ceturtdien, 7. februārī, no plkst. 18.00 līdz 20.00 aicinām uz izzinošu lekciju par dažādu sadzīves produktu patēriņa samazināšanu un atkārtotu izmantošanu. Lekciju papildinās radošā darbnīca, kurā varēs pagatavot zobu pastu. Pasākums notiks Eiropas Savienības mājas 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā un būs otrais pasākumu ciklā par ilgtspējīgu un bezatkritumu dzīvesveidu.

Laura Treimane, biedrības “Zero Waste Latvija” valdes priekšsēdētāja un ilgtspējīga dzīves veida aktīviste, vadīs lekciju par produktiem sev un planētai. Lekcija rosinās domāt – kādi ir cilvēka ķermenim, mājai, planētai draudzīgākie dabīgie produkti un iepakojumi? Kāpēc ir svarīgi mainīt pirkšanas un patērēšanas ieradumus? Kur un kā izvēlēties videi draudzīgas alternatīvas?

Pasākuma otrajā daļā Laura Treimane vadīs darbnīcu, kurā ikviens varēs pagatavot zobu pastu.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš.  

"Produktu patēriņš – atteikties, samazināt un izmantot atkārtoti" būs otrā no trīs meistarklasēm ES mājas un “Zero Waste Latvija” ciklā par ilgtspējīgu un bezatkritumu dzīvesveidu. Trešā meistarklase “Ar cieņu par pārtiku” notiks 14. februārī.

 

Uzziņai

ES ir noteikti vērienīgi mērķi atkritumu pārstrādei, ietverot vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu aizliegumu. Piekrītam žurnālistei Evai Johansonei, ka tas ir iemesls būt lepnam Eiropas pilsonim!

Saskaņā ar Eurostat informāciju 2016. gadā  Latvijā tika pārstrādāti nepilni 30% atkritumu, bet vairāk nekā 70% nonāca poligonos. ES noteikumi paredz, ka līdz 2025. gadam jāpārstrādā vismaz 55% mājsaimniecību un uzņēmumu radīto sadzīves atkritumu un 65% iepakojuma materiālu. 2035. gadā poligonos jānonāk ne vairāk kā 10% atkritumu.

Labāka atkritumu apsaimniekošana var uzlabot situāciju vides un veselības jomā, kā arī sniegt ieguldījumu cīņā ar klimata pārmaiņām. Eiropas Parlaments apstiprinājis aprites ekonomikas noteikumus, lai produktu, materiālu un resursu vērtība tiktu saglabāta pēc iespējas ilgāk. Plašāka informācija.

Šī gada 25.maijā ir Eiropas vēlēšanas. Vai vides aizsardzība ir jautājums, kas tev ir būtisks domājot par Eiropas nākotni? www.soreizesbalsosu.lv

Partneri

“Zero Waste Latvija” ir kustība, kas apvieno bezatkritumu dzīvesveida entuziastus, lai dzīve bez lieku atkritumu radīšanas Latvijā kļūtu par normu. Organizācija veido un atbalsta videi draudzīgas alternatīvas piesārņojošiem ieradumiem, pakalpojumiem un precēm, un veicina to pārņemšanu plašākā sabiedrībā.

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

tālr. 67085446,

e-pasts anita.jansone@esmaja.lv.