Ievietots: 19. Oktobris, 2023
afiša

XXIII Itāļu valodas nedēļa pasaulē, un tās tēma šogad ir “Itālija un ilgtspējība”/ “L’italiano e la sostenibilità”

ILGTSPĒJĪBA ir attīstības virziens, kas apmierina pašreizējo paaudžu vajadzības, vienlaikus neapdraudot nākamo paaudžu vajadzības, un tās pamatmērķis ir iegūt rezultātu, izmantojot atjaunojamos resursus. Ilgtspējība tiek attiecināta uz daudzām sadzīves sfērām.

Īsumā tā ir spēja ilgi pastāvēt lieki netērējot enerģiju (transports, cilvēku darba resursi, finanses, laiks u.taml.)

Ilgtspējīgas arhitektūras mērķis ir samazināt negatīvo ietekmi uz vidi. To panāk, izvēloties videi draudzīgākos  arhitektoniskos, konstruktīvos un būves novietojuma risinājumus, ēkas dzīves ciklā nepieciešamos resursus izmantojot dabai nekaitīgā veidā, domājot par to, kādu pasauli atstāsim nākamajām paaudzēm.

Lai gan ilgtspējīga būvniecība tiek uzskatīta par vienu no jaunākajiem un modernākajiem būvniecības virzieniem, tomēr atsevišķi tās elementi celtniecībā bijuši pazīstami jau izsenis, un viens no tādiem ir dabīgo un videi draudzīgo materiālu izmantošana (koks, akmens, māla ķieģeļi, mūsdienās - pat makulatūra), apvienojot gadsimtu gaitā pārbaudītās zināšanas un modernus tehnoloģiskus risinājumus.

Konkursa mērķis

  • Pievērst uzmanību ilgtspējīgu resursu izmantošanai apkārtējā vidē;
  • Popularizēt Latvijā itāļu arhitektūras, dabas vērtības un itāļu valodu;
  • Veicināt bērnu un jauniešu radošu pašizpausmi, individualitāti un vienreizīgumu;
  •  sekmēt bērnu un jauniešu interesi par vizuālo mākslu, videi draudzīgu arhitektūru un dabu;
  • radīt pieredzes apmaiņas iespējas bērniem un jauniešiem, pedagogiem un māksliniekiem, iegūt jaunus draugus, sadarbības  partnerus un idejas.

Konkursā piedalās bērni un jaunieši vecumā no 7 – 16 gadiem.


Konkursa organizatori

Konkursu organizē Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola sadarbībā ar Itālijas vēstniecību un Dantes Aligjēri biedrību.

Vizuālās mākslas darbu konkurss izstāde “Nākotnes Celtne. Vide-Cilvēks-Māja.” ’’L’edificio del futuro. Ambiente-Individuo-Casa.’’, skatāma Eiropas Savienības mājā un Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā no 2023.gada 20.oktobra līdz 17.novembrim. 

Izstāde ir skatāma bez maksas Eiropas Savienības mājas darba laikā no 9.00 līdz 18.00 darba dienās. Izstāde var nebūt pieejama ES mājā notiekošo pasākumu laikā.