Sarunas, radošas darbnīcas un digitālā spēle par aprites ekonomiku sarunu festivālā «Lampa»

Ievietots: 16. Augusts, 2021
Lampa

Aicinām atskatīties diskusijām un aktivitātēm, kas norisinājās sarunu festivālā «Lampa»  

Vienlaicīgi ar sarunu festivāla atklāšanu 20. augustā, visas dienas garumā varēja iepazīties ar jaunu digitālu spēli “RITenis”. Spēles digitalizētāji ir Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi Kristaps Mihelsons un Ronalds Palacis, kuru komanda “Failed Nodes” uzvarēja aprites ekonomikas digitālās spēles izstrādes konkursā. Spēle “RITenis” piedāvā palūkoties uz ikdienišķām lietām no cita skatpunkta, kā dzīvot videi draudzīgāk, kā taupīt vides resursus un iesaistīties aprites ekonomikas procesos.  Spied šeit, lai to izspēlētu! 

RTU skatuvē “Pietura 2030” norisinājās diskusija “Eiropas zaļais kurss un pašvaldības – kā inovācijas var palīdzēt?”

Diskusijas mērķis ir veidot priekšstatus praktiskām rīcībām ceļā uz klimatneitralitāti, siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazinājumu, bioloģisko daudzveidību un aprites ekonomiku Latvijā un Eiropas Savienībā. Diskusijā piedalījās Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta deputāts, Andris Vanags, Vēja enerģijas asociācijas vadītājs, Ieva Dille, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja un Gints Kukainis, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs. Diskusiju vadīja Sandijs Semjonovs.

Mana Eiropa - ceļojums nākotnē"

Eiropas Savienības institūcijas ir nākušas klajā ar jaunu plaša mēroga iniciatīvu, aicinot ikvienu iesaistīties Eiropas nākotnes kaldināšanā. Šī iniciatīva ir nodēvēta par Konferenci par Eiropas nākotni. Tā ir pilsoņu virzīta debašu un diskusiju sērija, lai ļautu ikvienam visā Eiropā dalīties ar savām idejām un palīdzēt veidot mūsu kopīgo nākotni. Diskusijā piedalījās Igors Pimenovs, 13. Saeimas deputāts (Saskaņa), Anda Čakša, Saeimas deputāte, bijusī Veselības ministre (parija "Vienotība"), Rihards Kols, 13. Saeimas deputāts, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un Vita Anda Tērauda, Saeimas deputāte (Attīstībai/Par!). Diskusiju vadīja Gundars Rēders, LTV žurnālists, raidījuma “1:1” vadītājs.

"Cilvēks un vara: runas brīvība un tiesiskums Latvijā, Eiropā, pasaulē".

Straujā dezinformācijas izplatība, Eiropas vērtību apdraudējumi Ungārijā un Polijā, kā arī dramatiskie notikumi Baltkrievijā skaudri atgādinājuši par attiecībām starp cilvēku un varu.
Kur beidzas varas leģitimitāte un sākas cilvēka cieņas apdraudējums? Kur beidzas runas brīvība un sākas dezinformācija? Kur beidzas tiesiskums un sākas visatļautība? Kā nodefinēt robežas un būvēt stiprākus tiltus starp indivīdu un varu? Kā veidot iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību, kur vara ieklausās cilvēkos, respektē runas brīvību un tiesiskumu?

Diskusijā piedalījās Ilze Juhansone, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāre, Baiba Braže, NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, Edgars Klētnieks, Kembridžas Universitātes maģistrs ķīmijā, Latvijas Debašu asociācijas "Quo Tu domā?" valdes loceklis, Dr. Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors. Diskusiju vadīja Uģis Lībietis, Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondents.

Diskusiju organizēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

 

 

Sarunu festivāls LAMPA 2021