Rotu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstāde "Kuģu saraksts" Rīgā

Ievietots: 6. Septembris, 2017
Rotu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstāde "Kuģu saraksts" Rīgā

νεῶν κατάλογος

“KUĢU SARAKSTS”

 

No 2017. gada 7.septembra līdz 3.oktobrim Rīgā, Eiropas Savienības mājas izstāžu zālē, notiks rotu dizaineres Annas Faniginas personālizstāde „Kuģu saraksts”, kas ir autores veltījums Senās Grieķijas kultūrai.

Izstādē, kā simboli nelieliem kuģiem, tiks prezentēti 70 sudraba un electrum (zelta un sudraba sakausējuma) gredzeni, kas var aizceļot ar jums un palikt uz rokas kā ceļabiedrs ikdienas prieku un rūpju viļņos.

Gredzenu unikālās "ūdenszīmes" ir to akmeņos iegravētie vēstījumi no eposiem sengrieķu valodā, kas citē Homēru, Sofoklu, Lukiānu un citus antīkās kultūras autorus. Tie atgādina par vienkāršām un nemainīgi svarīgām lietām – mīlestību, prieku, draudzību, ceļavēju pilnās burās un nemitīgu virzību uz priekšu.

Kolekcijai izvēlēti jūras tematikai atbilstošākie akmeņi- heliodori, topāzi, kvarci un, protams, akvamarīni.

Šī izstāde jau piedzīvojusi vairākus ceļojumus ārpus Latvijas un tikusi veiksmīgi prezentēta Pēterburgā, Viļņā, Palangā, Amsterdamā, Minhenē un Adrijā (Itālija), tāpēc ir īstais mirklis to atklāt arī Rīgā.

Eiropas Savienības mājas kā norises vietas izvēle bija likumsakarīga, jo Senā Grieķija tiek uzskatīta par visas Eiropas kultūras pirmavotu.

Rīgas izstādes apmeklētajus sagaida īpašs pārsteigums, jo šoreiz katra gredzena vēstījums būs ne vien izlasāms, bet arī saklausāms!

Kopš brīža, kad dizainere Anna Fanigina radīja zīmolu VERBA, par viņas vizītkarti ir kļuvušas lakoniskās frāzes latīņu valodā, tāpēc jaunā Grieķu gredzenu kolekcija ir kā sākums jaunam, aizraujošam ceļojumam.

* „Kuģu saraksts” – Homēra eposa „Iliāda” otrais dziedājums, kurā uzskaitīti visi kuģi, kas bija sapulcējušies no Grieķijas malu malām, lai iekarotu Troju.

 

Anna Fanigina – rotu dizainere un zīmola VERBA radītāja. Pēc savas pirmās izglītības matemātikas pasniedzēja, vēlāk absolvējusi arī metālmākslas dizaina nodaļu Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Kā dizainere piedalījusies daudzās mākslas izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Vācijā un Itālijā.

Ne tikai Latvijas, bet arī Somijas un Krievijas dizaina un juveliermākslas konkursu laureāte, Pēterburgas Ermitāžas Muzeja antīkās nodaļas arheoloģisko ekspedīciju dalībniece. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā un Lučiano Benetona kolekcijā “Imago Mundi”, Itālijā.

 

ES mājas izstāžu zāle, Aspazijas bulvāris 28

Darba laiks:

Darba dienās: 10.00 – 18.00

Sestdienās: 10.00 – 14.00

Svētdienās: slēgts

Tel.nr. +371 67085445

 

www.verba.lv

mundus@verba.lv

Tel.nr. +371 29763288