Rīgā notiks Eiropas līmeņa akadēmija par debatēšanu, argumentāciju un kritisko domāšanu

Ievietots: 8. Jūnijs, 2017

No 9. - 11. jūnijam vairāk nekā 150 jaunieši no visas Eiropas pulcēsies Rīgā, lai piedalītos Debašu akadēmijā 2017. Tas ir vienīgais pasākums Centrālajā un Austrumeiropā, kas ik gadu attīsta jauniešu debatēšanas, argumentācijas un kritiskās domāšanas prasmes, kā arī rosina jauniešos interesi par daudziem svarīgiem un aktuāliem jautājumiem.

Datums: 09/06/2017 - 11/06/2017 - 09:00 - 21:00
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola

Debašu akadēmija notiks Rīgas Ekonomikas augstskolā no 9. līdz 11. jūnijam. Trīs dienu garumā pieredzējuši pasniedzēji sniegs vērtīgus seminārus četrām dažādu sagatavotības līmeņu grupām. Praktiskās nodarbībās jaunieši apgūs britu parlamentāro debašu formātu, mācīsies izveidot spēcīgu argumentu un to atspēkot, kā arī iegūs jaunas zināšanas par daudzām tēmām, piemēram, ekonomiku, starptautiskajām attiecībām, politiku un filosofiju.

Šī gada Debašu akadēmijas pasniedzēji ir:

  • Maikls Šapira (Izraēla) - viens no pieredzējušākajiem debašu tiesnešiem un pasniedzējiem Eiropā, 2011. gada pasaules debašu čempions un 2015. gada Eiropas debašu čempionāta galvenais tiesnesis;
  • Maikls Dans Goukšens (Kembridža) - 2016. gada Pasaules debašu čempionāta labākais runātājs, pašreizējais Eiropas čempions, šī gada Pasaules čempionāta galvenais tiesnesis;
  • Stefans Siridzanskis (Serbija) - 2014. un 2016. gada Eiropas debašu čempionāta uzvarētājs;
  • Gustavs Lundgrēns (Zviedrija) - 2015. gada Eiropas un Pasaules debašu čempionāta finālists;
  • Dans Lahavs (Izraēla) – šī brīža otrs labākais debatētājs Eiropā, pašreizējais Eiropas debašu čempions.

Akadēmijas noslēgumā jaunieši piedalīsies debašu turnīrā, kas ļaus jauniegūtās zināšanas pielietot praksē. Svētdienas vakarā debašu turnīrs noslēgsies ar fināla paraugdebatēm par Eiropas Savienības nākotnes attīstības scenārijiem.

Debašu akadēmiju jau sesto gadu pēc kārtas rīko Rīgas Ekonomikas augstskolas Debašu klubs un Latvijas Debašu asociācija “QUO tu domā?”. Akadēmijas norisi atbalsta Eiropas Komisija, ASV vēstniecība Latvijā, Britu Padome un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Paraugdebates notiks 11. jūnijā 19.00-21.00 Rīgas Ekonomikas augtskolā, Strēlnieku ielā 4a, Sorosa auditorijā. Tās varēs skatīties tiešraidē www.tvnet.lv, kā arī Facebook Live režīmā.

Aktuālā informācija pasākuma Facebook lapā: www.facebook.com/events/386933735015207/