Ievietots: 27. Februāris, 2023
POP UP izstādes "Eiropas Savienība" un "Prāta spēles"

28 Latvijas skolās šī gada pavasarī tiek rīkotas POP UP izstādes "Eiropas Savienība" un "Prāta spēles". POP UP izstādes veido skolēni paši, izveidojot un izstādes stendos izvietojot savus objektus,  kā arī pamatojot savu ideju aprakstā un prezentācijā.  Skolēnu veidotie objekti izceļas ar radošumu un daudzpusību - kādam Eiropas Savienība saistās ar simboliem un eiro, kādam ar vērtībām, dalībvalstīm, ieguvumiem, vēl citiem ar aktuālajiem notikumiem. Bet viens nu ir skaidrs - izstādes redzami apliecina Eiropas Savienības moto "Vienoti daudzveidībā". Kad izstādē skolēni ir aktualizējuši savu pieredzi, viedokli, zināšanas, tad sākas "Prāta spēlēs", kurās jāatbild uz 40 āķīgiem jautājumiem par Eiropas Savienību. "Prāta spēļu" norisi raksturo trīs vārdi - azarts, zinātkāre un gudrība. Turpmākai zināšanu pilnveidei skolas saņem bagātīgu izziņas materiālu klāstu, ko sarūpējusi Eiropas Savienības māja.

Skolas, kurās notiek POP UP izstādes un Prāta spēles: 
Rīgas 10. vidusskola, Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Rīgas 21. vidusskola, Torņakalna privātā vidusskola, Rīgas Angļu ģimnāzija, Rīgas 88. vidusskola, Babītes vidusskola, Salacgrīvas vidusskola, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija, Salaspils 1. vidusskola, Rencēnu pamatskola, Priekuļu vidusskola, Madlienas vidusskola, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, Aglonas vidusskola, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Riebiņu Vidusskola, Krāslavas Ģimnāzija, Līvānu 1. vidusskola, Liepājas 3. pamatskola, Užavas pamatskola, Ventspils 6. vidusskola, Zantes Pamatskola, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, Aknīstes Vidusskola, Valgundes pagasta Kalnciema vidusskola, Bulduru Tehnikums.

Šī aktivitāte ir daļa no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā sniegtā atbalsta Eiropas zinību apguvei neformālā veidā, gatavojoties Eiropas eksāmenam un Eiropas dienai 9. maijā.