Pievienojieties Eiropas zilo skolu kopienai un dodieties ceļojumā uz okeāna ekosistēmas dzīlēm! 

Ievietots: 2. Marts, 2021
Attels

Aicinām pievienoties Eiropas zilo skolu kopienai (The Network of European Blue Schools) un iepazīt tēmas, kas saistītas ar okeāna ekosistēmas saglabāšanu un nozīmi mūsu planētas ilgtspējā! 

Kļūstot par Eiropas zilo skolu, skolotāji un skolēni uzlabos izpratni par okeāna ekosistēmu un tās nozīmi mūsu planētas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā – mēs to dēvējam par okeānpratību. Šī programma mudina skolas būt aktīvām un atbildīgām, sadarboties ar citām skolām dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs un izpētīt tēmas, kas saistītas ar “lielo zilo” jeb okeānu. Eiropas zilo skolu kopiena ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko atbalsta Jūras un zivsaimniecības ģenerāldirektorāts, un to ir izstrādājuši EU4Ocean koalīcijas partneri.

Kāpēc kļūt par Eiropas zilo skolu?

Skolas, kas pieņem izaicinājumu “Atrodi okeānu!”, var izvēlēties sev visaizraujošāko ar okeānu saistītu tēmu un izstrādāt savas skolas unikālo projektu. Projekta mērķis ir iekļaut okeāna tematiku skolas kopīgajā mācību programmā kā nozīmīgu mācību programmas saturu. Projekta vērtības ir skolēnu patstāvīgais darbs, okeānpratības kopienas veidošana un sadarbība ar citām organizācijām un cilvēkiem, kas ir saistīti ar okeāna tēmām. Veiksmīgi izpildot uzdevumu “Atrodi okeānu!”, skolas saņems Eiropas zilās skolas sertifikātu. Sertificētās Eiropas zilās skolas, to skaitā skolotāji un skolēni, kļūs par daļu no Eiropas zilo skolu kopienas un iegūs unikālu okeānpratības pieredzi.  

Aicinām apmeklēt projekta mājaslapu, lai uzzinātu par pieteikšanās kritērijiem, projektu iesniegšanas trīs soļiem un ieguvumiem.