Ievietots: 31. Oktobris, 2022
Novembris Eiropas Jaunatnes gadā #EYY202
Labbūtības kampaņa

No 1. līdz 30. novembrim norisināsies "Labbūtības kampaņa" ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par jauniešu fiziskās un mentālās veselības būtiskumu un lauzt daļu no sabiedrībā esošajiem mītiem. Plānota influenceru mediju kampaņa, intervijas un praktiski padomi video formātā no ekspertiem, kas tiks publicēti instagram, tiktok un facebook platformās. https://www.ljp.lv/lv/aktualitate/233-novembri-tiks-uzsakta-labbutibas-kampana-ar-merki-veicinat-jauniesu-mentalo-uz-fizisko-veselibu

EJG iniciatīvu konkurss joprojām norisinās un tieši šomēness aicinām rakstīt un iesniegt iniciatīvas saistītas ar jauniešu Labbūtības tēmu. Piemēram, uzrunāt savu vietējo jauniešu centru un kopīgi noorganizēt lekciju par stresa vadības metodēm vai jogas nodarbību.Iniciatīvas gaidīsim līdz 5. decembrim.
Plašāka informācija atrodama: https://www.ljp.lv/lv/ejg

#acisvaļā
Esi aktīvs un izmanto iespēju piedalīties kampaņā #acisvaļā! Vēl tikai līdz 15. novembrim jauniešiem ir iespēja izstāstīt par savu pieredzi darbojoties #ErasmusPlus, #DiscoverEU, Eiropas Solidaritātes korpusā vai kādā citā ES programmā un laimēt datoru!
 
Lai piedalītos, jāpiepūlas ir pavisam maz - jādalās ar projektā gūto pieredzi sociālajos medijos – Facebook vai Instagram, ievietojot tur foto vai video un pastāstot par saviem ieguvumiem izmantojot ES programmas vai kāda projekta iespējas.
Dalības noteikumi te (un arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā mājaslapā):
·         Facebook vai Instagram publicē foto vai video, un pastāsti par gūto pieredzi ES atbalstītā jaunatnes programmā vai projektā; 
·         atzīmē draugu, kam arī ir lieliska pieredze, ar ko dalīties; 
·         atzīmē @EiropasKomisija un #acisvaļā.
15. novembrī izlozēsim vēl vienu laimīgo, kas savā īpašumā iegūs datoru. Augusta vidū jau tika noteikts pirmais laimīgais datora īpašnieks. Savukārt jauniešu organizācijām, interešu grupām, dažādām iestādēm, kas strādā ar jauniešiem, un citiem interesentiem, aicinām informēt jauniešus par iespēju piedalīties šajā kampaņā, izmantot dažādu ES programmu un projektu sniegtās iespējas, kā arī iepazīties ar kampaņas ietvaros radītajiem stāstiem un ziņām, ko varat atrast Eiropas Komisijas sociālo mediju kontos Facebook un Instagram -> @EiropasKomisija.
 
Kampaņas “Time to Move”
Šogad Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” kampaņa “Time to Move”norisinās ne tikai visu oktobra, bet arī novembra mēnesi. Līdz ar to, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina 13 – 30 gadus vecus jauniešus novembrī iesaistīties dažādās kampaņas aktivitātēs, kā arī izspēlēt virtuālo izlaušanās spēli.

12. novembrī jauniešiem iespēja izaicinājumu, spēļu, picas un iedvesmojošu sarunu pasākumā “Atkod Eiropu!” uzzināt par iespējām un programmām, ko sniedz Eiropas Savienība. Pasākums norisināsies jauniešu centrā “Kaņieris” un tam nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot tiešsaistes anketu.

Savukārt 24. novembrī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā norisināsies biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” organizēts pasākums “Jēkabpils jauniešu iespējas Eiropā – pieredzēt un piedzīvot”. Tā laikā jauniešiem būs iespēja iedvesmoties no citu jauniešu pieredzes programmas “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektos un “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projektos. Iespēju daudzveidība Eiropā jauniešiem ir - atliek pieredzēt un piedzīvot!

Plašāka informācija par klātienes un tiešsaistes aktivitātēm Latvijā un citviet pasaulē pieejama kampaņas “Time to Move” tīmekļa vietnē.

Lai interaktīvā un aizraujošā veidā uzzinātu par “Eurodesk” tīkla piedāvātajām iespējām, brīvprātīgo darbu un citām svarīgām tēmām Eiropā, jaunieši aicināti piedalīties izlaušanās spēlē “Time to Move: Mysteries in Riga”.
Eiropas Jaunatnes gada iniciatīvu konkurss

Šomēnes aicinām iesniegt iniciatīvas, kas saistītas ar jauniešu Labbūtības tēmu. Piemēram, uzrunāt savu vietējo jauniešu centru un kopīgi noorganizēt lekciju par stresa vadības metodēm vai jogas nodarbību. Iniciatīvas gaidīsim līdz 05.12. Plašāka informācija atrodama  https://www.ljp.lv/lv/ejg

Konference Eiropas Jaunatnes gada ietvaros

2022. gada 16. novembrī Rīgā Izglītības un zinātnes ministrija aicina darbā ar jaunatni iesaistītos piedalīties konferencē, lai iepazītos ar jauniešu rekomendācijām Eiropas Jaunatnes gada ietvaros un kopā ar iesaistītajām pusēm izvērtētu, kā šīs rekomendācijas īstenot dzīvē. Plašāka informācija par pieteikšanos un darba grupām šeit - https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/notiks-izm-konference-darba-ar-jaunatni-iesaistitajiem

Konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2022”

Lai izteiktu atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veica darbu ar jaunatni par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija izsludina konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2022”. Eiropas Jaunatnes gads ir bijis notikumiem bagāts, un šī ir lieliska iespēja pieteikt kādā no nomināciju kategorijām arī tavu pasākumu, pateikties savai pašvaldībai vai jaunatnes organizācijai. Vairāk info šeit - https://jaunatneslietas.gov.lv/content/labakais-darba-ar-jaunatni-2022

Skolēnu hakatons “Skola skolēnam”

Izglītības un zinātnes ministrija un biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” aicina 9. – 12. klašu skolēnus piedalīties hakatonā “Skola skolēnam”. Ar pieredzējušu mentoru atbalstu un skolēnu komandu radošo garu, hakatona dalībniekiem būs iespēja risināt izvirzītos izaicinājumus un radīt idejas, kas veicinātu skolēnu labsajūtu, pašizaugsmi skolas vidē un potenciālo ieteikmi “zaļākas” skolas īstenošanai. Hakatona laikā dalībnieki varēs konsultēties ar dažādu nozaru ekspertiem, kā arī piedalīties izaugsmi veicinošās meistarklasēs un attīstīt savas prezentēšanas prasmes. Divas MINI-HAKATONA labāko ideju komandas no katras valstpilsētas saņems dāvanas 300 EUR vērtībā, kā arī iespēju turpināt cīnīties par hakatona galveno balvu 2000 EUR vērtībā. Vairāk info šeit - https://redzitalak.lv/skola-skolenam/

Piedāvājums jauniešiem vietnē “Youth Hub”
Esi jaunietis, kurš vēlas dalīties idejās un iegūt jaunus draugus? Esi skolotājs un vēlies organizēt audzēkņu ekskursiju? Vēlies interesantā un aizraujošā veidā uzzināt vairāk par ES?
No starptautiskiem pasākumiem līdz debatēm tiešsaistē — “Youth Hub” uzzināsi, ko Eiropas Parlaments piedāvā jauniešiem. 
Saite uz "Youth Hub" 
Seminārs Rēzeknes novada jauniešiem “Sociālo tīklu tendences”

9. novembrī pulksten 10.00 jaunieši un visi tie, kuri ikdienā seko līdzi sociālo tīklu jaunumiem, aicināti doties uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu, kur norisināsies Europe Direct Austrumlatgalē rīkotais seminārs "Sociālo tīklu tendences”. Seminārā tiks runāts par aktualitātēm sociālo tīklu vidē, kā arī tendencēm, kas palīdz izcelties veidotajam saturam un sasniegt plašāku auditoriju. Semināru vadīs un ar savu pieredzi dalīsies  Kristīne Beitika - blogere, veselīga un laimīga dzīvesveida entuziaste, raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja. Lektorei ir 10 gadu pieredze tirdzniecībā un mārketingā, 6 gadu pieredze digitālajā mārketingā darbā ar sociālajiem tīkliem uzņēmumiem un privātpersonām. Obligāta pieteikšanās semināram līdz 2. novembrim, reģistrējoties šeit: https://forms.gle/kMjkKPA79acGPqd96 

Eiropa jaunietim

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi 2022. gada 4. novembrī Daugavpilī Augšdaugavas novada kultūras centrā "Vārpa" (Dobeles ielā 30) no plkst. 10.30 līdz 14.30 kampaņas „Acis vaļā”  ietvaros Latgales reģiona jauniešiem rīko izzinošu pasākumu divās daļās: “Eiropa jaunietim” un “Prāta spēles”.

Tiešsaistes semināri jaunajiem māksliniekiem un topošajiem uzņēmējiem

Šoruden Europe Direct Austrumlatgalē organizē trīs vebināru jeb tiešsaistes semināru ciklu “Kā atrast savu nišu pārmaiņu laikā? Veidojam personīgo brendu!”. Vebināri notiks Zoom platformā 24. novembrī, 1. un 8. decembrī no pulksten 13.00 līdz 15.00, un tos vadīs Dr. Tatjana Boguševiča – biznesa konsultante, mārketinga eksperte un uzņēmēja ar starptautisku pieredzi, šobrīd mārketinga direktore Frankfurtes Metropolitan skolā. Uz vebināriem īpaši aicināti jaunie mākslinieki un topošie uzņēmēji, kuriem ir svarīgi atrast savu vietu un izkopt personīgo brendu. Vairāk informācijas un pieteikšanās novembra sākumā būs Europe Direct Austrumlatgalē Facebook lapā: https://www.facebook.com/EDAustrumlatgale 

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja ar Latvijas jauniešiem pārrunā Eiropas nākotni

27. oktobrī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola tikās ar vairāk nekā 100 Latvijas jauniešiem, lai uzklausītu viņu viedokli par aktuālajiem notikumiem un diskutētu par Eiropas nākotni. Kas ir aktuālākie jautājumi Latvijas jauniešiem, un ko uz to atbildēja Roberta Metsola? Skaties video no pasākuma!

300 jauniešu no visas Latvijas gatavojas veicināt vienaudžu līdzdalību EP vēlēšanās 2024

2022./2023. mācību gadā Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolas turpinās izzināt parlamentāro demokrātiju un mācīsies par tās redzamāko un taustāmāko izpausmi - vēlēšanām. 25.oktobrī 300 jaunieši - EP Vēstnieku skolu programmas 7 sezonas atklāšanā jaunieši un pedagogi tikās ar vairākām amatpersonām un ekspertiem, lai izzinātu EP darbu un politisko spektru. Jaunieši diskutēja:
🔹 Kāpēc un kā vēlēt?
🔹 Kas ir deputāti un politiskās idejas?
🔹 Kā sargāt demokrātiju un neļaut nozagt vēlēšanas?
🔹 Sociālo tīklu spēku vēlēšanās
Plašāka informācija

Vairāk informācijas: https://kurzemesnvo.lv/nometne-jauniesiem-demos-uztrene-demokratiju/


Eiropas Jaunatnes gada koordinators Latvijā – Latvijas Jaunatnes padome
https://ljp.lv/eiropas-jaunatnes-gads-latvija