Notiks diskusija par Eiropas Savienības tirdzniecības politikas tālāko virzību

Ievietots: 29. Oktobris, 2020
Afiša

Lai risinātu ar koronavīrusa pandēmiju saistītos izaicinājumus un turpinātu darbu pie Eiropas ekonomikas atveseļošanas, ir uzsākta Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības politikas pārskatīšana. 30. oktobrī notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizēta diskusija tiešsaistē “Eiropas Savienības Tirdzniecības politikas pārskats”, piedaloties Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniekam, tirdzniecības komisāram Valdim Dombrovskim. 

Diskusija tiešsaistē notiks 30. oktobrī no pulksten 12:00-13:00. Ikviens interesents tai varēs sekot līdzi Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook lapā, kā arī www.esmaja.lv, tāpat diskusiju pārraidīs arī ziņu portāli lsm.lv un tvnet.lv. Diskusija notiek latviešu valodā, taču būs pieejams arī tulkojums angļu valodā.

Diskusijā piedalīsies arī Rihards Kols, Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, Zanda Kalniņa - Lukaševica, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, un Normunds Bergs, SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes loceklis. 

Tirdzniecības politikas pārskatīšanas mērķis ir novērtēt, kā tirdzniecības politika var veicināt ātru un ilgtspējīgu sociālekonomisko atveseļošanu, stiprinot konkurētspēju, kā arī noskaidrot, kā tirdzniecības politika var stiprināt Eiropas Savienības līderpozīcijas pasaulē. 

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks, tirdzniecības komisārs: “Eiropas tirdzniecības politikā jādara vairāk, lai tā palīdzētu tikt galā ar mūsu laika lielajiem izaicinājumiem, tāpēc mēs pašlaik veicam plašu tirdzniecības politikas pārskatīšanu. Strādājot kopā ar ekspertiem un pilsonisko sabiedrību, nākšu klajā ar ceļvedi tirdzniecības politikai, kas atbildīs gan stratēģijai attiecībā uz ilgtspējīgu un digitālu atveseļošanos, gan mūsu vērtībām un ģeopolitiskajiem mērķiem. Ir jāaizstāvas gan pret negodīgu komercpraksi, gan jāpaver ietekmes iespējas globālā mērogā.”

Tirdzniecības politikas apspriešanas dokuments.