Latvijas lauku forums sadarbībā ar Vidzemes lauku partnerību "Brasla" aicina uz saunu par Eiropas nākotni

Ievietots: 14. Septembris, 2021
Sarunas par Eiropas nākotni

24. septembrī plkst. 14.00, aicinām iedzīvotājus uz sarunu, izziņas un iedvesmas pēcpusdienu par mūsu nākotni kopā ar Vidzemes lauku partnerību “Brasla”, biedrību “Latvijas Lauku forums”, aktīvajiem uzņēmējiem, pašvaldību un NVO pārstāvjiem.

Tikšanās notiks Limbažu novada pašvaldības ēkas lielajā zālē (Rīgas iela 16, Limbaži), vienlaikus prezentāciju daļa un iespēja iesaistīties sarunās tiks nodrošināta arī tiešsaistē.

Aicinām pieteikties dalībai šeit, norādot vēlamo dalības formātu ej.uz/Brasla-CoFE

No plkst. 14.00 notiks biedrības Vidzemes lauku partnerība “Brasla” lēmējvaras - Padomes sastāva izveide. Jaunievēlētie padomes locekļi, turpmākos trīs gadus iesaistīsies diskusijās par teritorijas attīstību gan saistībā ar uzņēmējdarbību, gan iedzīvotāju un kopienu aktivitātēm, izmantojot iespēju un uzņemoties atbildību partnerības “Brasla” darbībā.

Otrajā daļā no plkst. 15.00 uzklausīsim ES projektu – īstenoto LEADER pieredzes un veiksmes stāstus, lai dzirdētu piemērus, kā paši varam īstenot savas idejas un kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām.
Par sabiedrībai pieejamo infrastruktūru attīstot un pilnveidojot “Zaļo ceļu” tīklu Limbažu novadā un citiem sirds darbiem tūrisma jomā, stāstīs Ilze Millere Limbažu novada pašvaldības aģentūras LAUTA direktore. Būs tikšanās arī ar uzņēmēju, kurš ar LEADER projektu atbalstu attīstījis uzņēmējdarbību laukos.

Trešajā daļā interaktīvā diskusijā pārrunāsim aktuālos izaicinājumus, iespējamos risinājumus un prioritātes lauku teritoriju nākotnei, kuru moderēs lauku attīstības eksperte Anita Seļicka. Kopā ar dalībniekiem tiks pārrunātas pašreizējās aktualitātes lauku attīstībā Eiropā un Latvijā, piemēram, sociālajām inovācijām, mobilitātes risinājumiem, viedajiem ciemiem, virzību uz klimata neitralitāti un citiem jautājumiem. Kas Tev ir aktuāli nākotnei?
Lai izzinātu, kas ir būtiskākie jautājumi pašreiz, ikkatrs Braslas teritorijas iedzīvotājs līdz 23. septembrim tiek aicināts aizpildīt Braslas lauku attīstības barometru saitē ej.uz/Brasla-barom.
Barometra rezultāti tiks prezentēti diskusijā.

Diskusija notiek Konferences par Eiropas nākotni ietvarā ar mērķi iesaistīt iedzīvotājus Eiropas kopīgās nākotnes veidošanā, daloties ar savām domām un idejām. Diskusijas rezultāti - izteiktās atziņas un ierosinājumi tiks nodoti Konferences rīkotājiem - Eiropas Parlamentam, Padomei un Eiropas Komisijai. 2022. gada pavasarī, pamatojoties uz saņemto informāciju, iestādes nāks klajā ar secinājumiem un sagatavotām norādēm par Eiropas nākotni. Pasākumi konferences ietvaros notiek gan Latvijā, gan arī Eiropas līmenī, pulcējot visu ES dalībvalstu pārstāvjus – iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju, valdību un nacionālo parlamentu pārstāvjus.
Vairāk informācijas par Konferences par Eiropas nākotni: https://futureu.europa.eu/, kur ikviens var izteikt savu viedokli tiešsaistes platformā savukārt pasākumus, kuru ietvaros tiek, apkopoti viedokļi un idejas, meklējiet šeit.

Pasākums notiks klātienē, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi, vienlaikus prezentāciju un diskusiju daļai būs iespēja pievienoties arī tiešsaistē ar iespēju izteikt viedokli vai uzdot jautājumus.

Pasākumam aicinām reģistrēties te: ej.uz/Brasla-CoFE

Kontaktinformācija: liga@brasla.lv; tālr.26137342

#NākotnePiederTev #TheFutureIsYours #LEADERLatvia #LEADER #LaiksLaukiem