Kuldīgā sāksies digitālais gadsimts

Ievietots: 17. Jūlijs, 2017

Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12:00 līdz 17:00 Kuldīgas pilsētas svētku ietvaros ikviens aicināts apskatīt pilsētu un piedalīties intelektuālajā spēlē Eiropas Pieccīņa par tēmu Digitālais gadsimts, vienlaicīgi cīnoties par vērtīgām balvām.

Draugiem Group runasvīrs un Eiropas Pieccīņas vēstnesis Kuldīgā Jānis Palkavnieks norāda: “Ikdienā mēs redzam, ka digitālās prasmes sabiedrībā uzlabojas ar katru dienu. Cilvēki prot ne tikai lietot, bet arī radīt sociālo mediju saturu, pazudušas rindas pie stāvvietu apmaksas automātiem, koncertos un lidostās vairs netiek lietotas drukātās biļetes, finanšu pakalpojumi tiek izmantoti mobilajās ierīcēs, un, ja kāds digitālais risinājums netiek lietots, visticamāk tā kvalitāte vienkārši ir zema.”

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē būs jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Intelektuālajā spēlē aicināts piedalīties ikviens interesents individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai jāreģistrējas spēles norises dienā jebkurā no Kuldīgā izvietotajiem kontrolpunktiem:

  • Pilsētas laukumā pie ēkas Pilsētas laukumā 2 (spēles informācijas punkts te darbosies no 09:00 līdz 17:00)
  • Pie bibliotēkas 1905.gada ielā 6
  • Kuldīgas muzeja pagalmā Pils ielā 5
  • Pie Vecā rātsnama Baznīcas ielā 5
  • Annas Dārzā pie Annas baznīcas.

 

Uzvarētāji Kuldīgā balvā saņems 700 EUR, 2. vietas ieguvēji –400 EUR, bet 3. vietas ieguvēji –300 EUR. Kopējais Eiropas Pieccīņas balvu fonds ir 10 000 EUR.

Kuldīgas tēma Digitālais gadsimts ir veltīta Eiropas Savienības (ES) digitālajai programmai. Saskaņā ar Kantar TNS pētījumu datiemlielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka jaunākajām digitālajām tehnoloģijām ir kopumā pozitīva ietekme uz ekonomiku (74%), sabiedrību (61%) un iedzīvotāju dzīves kvalitāti (67%). Būtiski, ka 85% Latvijas iedzīvotāju savas prasmes lietot digitālās tehnoloģijas uzskata par pietiekamām darba pienākumu pildīšanai.

Eiropas Pieccīņu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija.

Papildu informācija: Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.