Jēkabpilī Eiropas Pieccīņa piesaistījusi vairāk nekā 180 dalībniekus

Ievietots: 11. Jūlijs, 2017
Jēkabpils pilsētas svētku ietvaros noslēdzies otrais komandu spēles Eiropas Pieccīņa posms Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā, kurā zināšanas par Eiropas Savienības (ES) iekšējo tirgu pārbaudīja 188 individuālo dalībnieku un komandu, vienlaicīgi iepazīstot pilsētu un cīnoties par vērtīgām balvām.
 
Jēkabpils posmā uzvarēja Elga Zariņa, balvā saņemot 700 EUR, 2. vietu un 400 EUR ieguva komanda “Briseles Kāposti”, bet 3. vietu un 300 EUR izcīnīja Artis Jēkabs Dubkevics. Katra posma rezultāti apskatāmi arī interneta vietnē www.eiropas5cina.lv sadaļā TOP. 
 
Jēkabpils tēma Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā bija veltīta ES iekšējam tirgum, ko Latvijas iedzīvotāji saskaņā pētījumiem min kā vienu no pozitīvākajiem ES sniegtajiem ieguvumiem. Kopumā Eiropas Pieccīņas dalībniekiem Jēkabpilī bija nepieciešamas 75843 sekundes jeb 21 stunda, lai izsvērtu un sniegtu atbildes uz spēles jautājumiem.
 
Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.
 
Intelektuālajā spēlē aicināts piedalīties ikviens interesents individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai jāreģistrējas spēles norises dienā attiecīgajā pilsētā izvietotajos kontrolpunktos. Vēl varat pagūt:
  • 15. jūlijā Kuldīgā – Digitālais gadsimts;
  • 22. jūlijā Cēsīs spēles temats būs enerģētikas jautājumi - Eiropa uzlādē;
  • 29. jūlijā Valmierā dalībnieki atbildēs uz jautājumiem par nodarbinātību, izaugsmi un investīcijām - Atvērtā Eiropa.
 
Erudīcijas spēli Eiropas Pieccīņa organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.
 
Papildu informācija: Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.