Ievietots: 1. Decembris, 2022
Bilde

Aicinājums apmeklēt jauno mākslinieku izstādi “Parūpējies par saviem tīņiem”

Aicinām uz pusaudžu – jauno mākslinieku izstādi "Parūpējies par saviem tīņiem" atklāšanu, 1. decembrī, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Izstādi veido pusaudžu – jauno mākslinieku darbi, ko radījuši skolēni no Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

Pēdējo trīs gadu notikumi ir mainījuši mūsu ikdienu, bet jo īpaši ietekmējuši pusaudžus. Dažādi ierobežojumi, sociālie, politiskie un ekonomiskie lēmumi pandēmijas laikā, pēkšņā šķirtība no draugiem un klasesbiedriem, ierastā ikdienas ritma strauja maiņa, noveda pie vientulības, kam lielākā daļa pusaudžu nebija gatavi. Vienlaikus atkarību problēmas, pašizpausmes grūtības un vispārēja neizpratne par notiekošo bērnus vedināja arī pašiem kļūt atturīgākiem un izvēlēties izolāciju kā savu atbildi uz pārmaiņām. Vēl jo vairāk - brutālais karš Ukrainā, kas atrodas tikai dažus simtus kilometru attālumā: cilvēku, māju, veselu pilsētu iznīcināšana, dzīvību zaudēšana - kļuvusi par papildu spriedzes uzturētāju, un pusaudži uzdod mums jautājumu “Kāpēc jūs iznīcināt pasauli, kurā dzīvojam?”

Izstāde iepazīstina ar mūsdienu pusaudžu iekšējo pasauli, viņu domām, bailēm un sapņiem un vienlaikus uzdod jautājumus sabiedrībai. Šī izstāde ir turpinājums mākslas projektam "Ukraiņu bēgļu bērnu zīmējumi", kas notika 2022. gada maijā, un kurā bija redzami zīmējumi, ko Bēgļu atbalsta centrā radīja vēl pavisam mazi bērni, kuri tikko bija ieradušies Rīgā kopā ar savām ģimenēm no Ukrainas. Izstādē, kas tiks atklāta 1. decembrī, kuratore Gabriela Kabitsyna - Cabiere dod iespēju izteikties gados nedaudz vecākiem māksliniekiem, pusaudžiem, kas sper pirmos patstāvīgos soļus šajā sarežģītajā pasaulē.

Izstāde Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) būs skatāma no 2. līdz 22.decembrim ES mājas darba laikā - darba dienās no pl. 9.00 līdz 18.00.

Apmeklētāju ievērībai! Tā kā netiek pārtraukta plānoto pasākumu norise telpās, var gadīties, ka Jūsu izvēlētajā izstādes apskates laikā notiek kāds pasākums, kas liegs apskatīt izstādi. Aicinām apmeklētājus būt saprotošiem!