Ievietots: 29. Aprīlis, 2024

Par godu Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā 1. maijā četrās Latvijas pilsētās – Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā – Eiropas karoga krāsās iemirdzēsies svētku instalācijas. Rīgā gaismas stari tieksies debesīs pie Brīvības pieminekļa, Rēzeknē – pie Latgales vēstniecības “GORS”, Cēsīs – pie Vidzemes koncertzāles, savukārt Liepājā - “Rožu laukumā”.

 

Mūsu izvēlētais ceļš – dzīvot demokrātijā, un būt daļai no Eiropas demokrātisko valstu saimes – ir nesis daudz ieguvumu, taču ir prasījis un prasīs daudz mūsu pašu darba un spēku, turpināt iestāties par demokrātiju, brīvību, cilvēka cieņu, tiesiskumu un vienlīdzību. Šajos izaicinājumu pilnajos laikos mums visiem tik ļoti ir nepieciešams gaismas stars, lepnums par sasniegto un iedvesma tālākajam.

 

Aicinām ikvienu iedzīvotāju un arī pilsētu viesus izmantot iespēju svinēt Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā un izbaudīt svētku starojumu kopā. Svētku instalāciju katrā no minētajām vietām veidos lielformāta LED ekrāns, uz kura 1. maijā no plkst. 12.00 – 24.00 varēs vērot sirsnīgu video par Latviju un mūsu ieguvumiem, esot daļai no Eiropas Savienības. Iestājoties krēslai, instalāciju papildinās gaismas stari, kas tieksies debesīs, atgādinot Eiropas Savienības karoga krāsas.

 

Savukārt laikā no 16.00 – 18.00 uz akcijas “Latvija mirdz Eiropā” ekrāniem ikviens varēs sekot Latvijas Televīzijas pārraidītajam svētku koncertam “Tu esi mājās. Tu esi ES”.

 

Līdzīga gaismas akcija noritēs vēl 16 Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur arī par godu līdz šim vērienīgākajai ES paplašināšanas gadadienai, tiks izgaismoti nacionālas un reģionālas nozīmes objekti.

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Preses nodaļa