ES mājas programma Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros

Ievietots: 20. Augusts, 2018

Šogad Atvērto durvju dienas notiek Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, aktualizējot kultūras mantojuma dažādību un nozīmi sabiedrībai.

Norises laiks: 14. septembrī 10.00 – 20.30 un 15. septembrī 10.00 – 14.00

 

Foto orientēšanās spēle "Izzini Eiropu Rīgā!"

Skolēni un skolotāji, studenti, ģimenes un draugi individuāli vai pārī aicināti 14. un 15. septembrī fotografēt, risināt mīklas un tuvāk iepazīt dažādas ar Eiropas Savienību un kultūras mantojumu saistītas vietas un objektus galvaspilsētā, piedaloties foto orientēšanās spēlē „Izzini Eiropu Rīgā!” Spēles uzdevumi būs pieejami arī angļu valodā, tāpēc aicinām piedalīties arī ārvalstu studentus un citus interesentus.

Spēles uzdevumi 14. septembrī plkst. 10.00 būs publicēti tiešsaistē www.esmaja.lv vai drukātā veidā saņemami ES mājā. Spēle ilgs līdz 15. septembra plkst. 14.00. Norises vieta – Vecrīga un tās apkārtne. Spēles noslēgums – Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Lai apmeklētu visus desmit kontrolpunktus, būs jānoiet trīs līdz pieci kilometri, uzdevumi veicami apmēram stundas laikā.

 

"Prāta spēles" ES mājā

14. septembrī plkst. 18.30 “Prāta spēles” – izklaidējoša erudīcijas komandu spēle par Latviju Eiropas Savienībā, Eiropas vēlēšanām un citām tēmām. Aktuālā informācija par komandu pieteikšanos pieejama no 20. augusta Prāta spēļu Facebook lapā  www.facebook.com/prataspeles/.

 

Ģimeņu sestdienā jautra izrāde ar līdzdarbošanos

Septembrī Latvijā tiek atzīmētas Dzejas dienas, kas veido lielu nemateriālās kultūras bagātību. Turpinot Eiropas kultūras mantojuma dienu programmu sestdien, 15. septembrī plkst. 12.00 ielūdzam uz jautru, muzikālu, izglītojošu piedzīvojumu visu vecumu bērniem ar vecākiem, dzejas mīļotājiem un arī tiem, kam dzeja vēl nepatīk - “Kas par traku, tas par traku!”.

Izrāde būs ceļojums dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijās, viņa radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo, spēlējas, iesaistot arī skatītājus. Izrādes literārais pamats ir Ojāra Vācieša bērnu dzeja, muzikālo ietērpu veido Elizabetes Balčus oriģinālmūzika, vizuālo – Ingrīdas Zāberes /zīmols RECYCLED/ neparastie tērpi.

Izrādes veidotāji radoši rada no jauna Latvijas kultūras mantojumu – dzejnieka Ojāra Vācieša dzeju.

Režija – Dita Balčus, mūzika – Elizabete Balčus, aktieri – Egija Silāre, Māris Bezmers, mūziķi – Elizabete Balčus, Kristiāna Abiļeva un Artis Gāga.

Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu esmaja@esmaja.lv. Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu. 

 

Visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!