ES mājā pirmā izzinošā cikla meistarklase "Vai pastāv dzīve bez plastmasas maisiņiem?"

Ievietots: 23. Janvāris, 2019
Meistarklase "Vai pastāv dzīve bez plastmasas maisiņiem?"

Otrdien, 29. janvārī, no plkst. 18 līdz 20 aicinām uz izzinošu lekciju par plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanu. To papildinās radošā darbnīca, kurā varēs uzšūt savu auduma maisiņu. Pasākums notiks Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā un būs pirmais pasākumu ciklā par ilgtspējīgu un bezatkritumu dzīvesveidu.

Mairita Lūse, biedrības “Zero Waste Latvija” valdes locekle un aktīviste lekcijā stāstīs, kāds ir plastmasas atkritumu videi radītais slogs, kā Latvijā un ES notiek plastmasas maisiņu lietošanas ierobežošana, kā mainīt ikdienas ieradumus un aizstāt plastmasas maisiņus ar citiem iepakojuma veidiem.

Pasākuma otrajā daļā Imelde Podiņa no kustības “TAPA” vadīs auduma maisiņu šūšanas darbnīcu.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš.

“Vai pastāv dzīve bez plastmasas maisiņiem?” būs pirmā no trīs meistarklasēm ES mājas un “Zero Waste Latvija” ciklā par ilgtspējīgu un bezatkritumu dzīvesveidu.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Uzziņai

Katru gadu vidē nonāk ap astoņiem miljardiem izlietotu plastmasas maisiņu, veidojot lielāko daļu no visiem plastmasas atkritumiem Eiropas Savienībā. Lai apturētu piesārņojuma draudus, ES dalībvalstis realizē Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par vieglās plastmasas iepirkumu maisiņu patēriņa samazināšanu. No janvāra Latvijā ir stājušies spēkā grozījumi Iepakojuma likumā, kas paredz būtiski ierobežot bezmaksas maisiņu izmantošanu tirdzniecībā. Plastmasas iepirkumu maisiņus (izņemot vieglās plastmasas) patērētājiem vairs neizsniedz bez maksas.

Klimata pārmaiņas ietekmē vidi, ekosistēmas, ekonomiku, cilvēku veselību un labsajūtu. Klimata pārmaiņas skar visus Eiropas reģionus, arī Latviju. Kopumā eiropieši uzskata, ka cīņa pret klimata pārmaiņām ir viena no prioritāram jomām, par ko jārunā pirms Eiropas vēlēšanām – tā vērtē 40% ES un 21% Latvijas iedzīvotāju, turklāt Latvijā interese par ar klimatu un vidi saistītiem jautājumiem pieaug (2018.g. oktobris).

EP pieņemtā pozīcija sarunām ar ES Padomi paredz aizliegt arī tādu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu kā šķīvji, ēdamrīki, salmiņi, vates kociņi, balonu kātiņi apriti ES tirgū. Aizliegums stātos spēkā 2021. gadā. Fakti, ietekme un jaunie ES noteikumi.

Partneri

“Zero Waste Latvija” ir kustība, kas apvieno bezatkritumu dzīvesveida entuziastus, lai dzīve bez lieku atkritumu radīšanas Latvijā kļūtu par normu. Organizācija veido un atbalsta videi draudzīgas alternatīvas piesārņojošiem ieradumiem, pakalpojumiem un precēm, un veicina to pārņemšanu plašākā sabiedrībā. Biedrība “TAPA” apvieno cilvēkus, kuri grib dzīvot sev, cilvēkiem, videi, un pasaulei draudzīgi, kopīgi iedvesmojot gan idejām, gan darbiem labākai nākotnei.

 

Šī gada 25.maijā ir Eiropas vēlēšanas. Vai vides aizsardzība ir jautājums, kas tev ir būtisks domājot par Eiropas nākotni? www.soreizesbalsosu.eu

 

Papildu informācija:

Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, tālr. 67085446, e-pasts anita.jansone@esmaja.lv.