ES mājā notiks ZINOO izziņas darbnīca bērniem “Ūdens attīrīšana”

Ievietots: 10. Novembris, 2017

Lai iepazītu zinātnes aizraujošo dabu un sestdienā vērtīgi pavadītu laiku, kopā darot un mācoties, aicinām bērnus un viņu vecākus uz bezmaksas izziņas darbnīcu “Ūdens attīrīšana”. Sadarbībā ar zinātkāres centru „ZINOO” tā notiks 25. novembrī no plkst. 11.00 līdz 12.30 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Ūdens ir pamata resurss dzīvības pastāvēšanai uz mūsu planētas. Lai ekosistēmas, sabiedrība un ekonomika plauktu, tām visām ir vajadzīgs tīrs saldūdens pietiekamā daudzumā.

Eiropas Savienības iedzīvotāju veselības aizsardzība, garantējot drošu piekļuvi kvalitatīvam dzeramajam ūdenim, jau daudzus gadus ir ES dienaskārtībā. Ir pieņemti tiesību akti, kuru mērķis ir pasargāt patērētājus un ūdens lietotājus no kaitīgas ietekmes. ES struktūrfondu ieguldījumi ļāvuši Latvijas pašvaldībās sakārtot dzeramā ūdens attīrīšanas un kanalizācijas sistēmas.

Kopā ar “ZINOO” ekspertiem nodarbības laikā bērniem būs iespēja attīrīt ūdeni ar vienkāršiem un viegli pieejamiem materiāliem, kā arī veikt tā kvalitātes testus pirms un pēc attīrīšanas.

Nodarbība piemērota 6 – 10 gadus veciem bērniem. Tajā varēs piedalīties 20 bērni, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Jēgpilnām sarunām ar bērniem iesakām:

Eiropā aptuveni 50 procenti dzeramā ūdens tiek ņemti no gruntsūdeņiem un aptuveni 40 procenti no virszemes ūdens. Attīrīts, noteiktas kvalitātes ūdens nepieciešams ne tikai dzeršanai un ēdiena gatavošanai, bet arī rūpniecībai, medicīnai un citām nozarēm. Video pieejams šeit.

Publikācija “Ūdens. Kāds tev no tā labums?”.

 

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.