ES mājā notiks LEGO robotikas pavasara radošo nodarbību cikls bērniem

Ievietots: 2. Marts, 2017

Aicinām bērnus un viņu vecākus uz bezmaksas radošajām darbnīcām, kas sadarbībā ar robottehnikas skolu „Alfarobot” Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, notiks martā, aprīlī un maijā – katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 11.00 līdz 12.30.

Lai demonstrētu zinātnes aizraujošo dabu un dotu iespēju bērniem kopā ar vecākiem sestdienās vērtīgi pavadīt laiku, kopā darot un mācoties, ES mājā notiks trīs radošās darbnīcas.

Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem robottehnikas skolas „Alfarobot” speciālistu vadībā ar konstruktoriem LEGO Education WEDO un planšetdatoriem mācīsies veidot un programmēt robotu modeļus. Šī ir iespēja aizraujošā un bērniem interesantā veidā apgūt fiziku un matemātiku, attīstīt komunikācijas prasmes un darboties komandā.

Pirmā nodarbība ES mājā notiks 11. martā no plkst. 11.00 līdz 12.30. Tās laikā bērni uzzinās par mākslīgā intelekta teoriju un tās pielietošanu mūsdienās, veidos un programmēs imperiālā visurgājēja AT-ST modeli, kā arī piedalīsies modeļu sumo turnīrā.
Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikt bērnus jau iepriekš šeit: https://goo.gl/forms/xOGCxl1RTU4L8i2z2. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!
Pavasara cikla otrā nodarbība notiks 8. aprīlī, trešā – 13. maijā.

Eiropas Komisijas 2016. gada analīzē par ekonomikas un sociālajiem izaicinājumiem ES dalībvalstīs secināts, ka Latvijā jauniešu interese par eksaktajām zinībām joprojām ir mazāka nekā interese par humanitāro zinātņu jomu. Tādēļ atbalstāma ir bērnu un skolēnu intereses veicināšana par zināšanu ietilpīgajām nozarēm (dabaszinātnes, tehniskās zinātnes, inženierzinātnes un matemātika), tehniskiem un inovatīviem risinājumiem.

Izglītības un apmācības pārskats par Latviju 2016. gadā: https://ec.europa.eu/education/sites/education/files/monitor2016-lv_lv.pdf.
Eiropas Parlamenta Informācijas biroji un Eiropas Komisijas pārstāvniecības visās 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs sadarbojas, lai informētu sabiedrību par ES jautājumiem. Gandrīz visās valstīs – arī Latvijā – sadarbību apliecina ES mājas. Tajās atrodas abu institūciju biroji un regulāri notiek ES jautājumiem veltīti pasākumi visplašākajai publikai.
Priecāsimies, ja piedalīsieties tiešsaistes aptaujā  EUSurvey par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas sadarbību. Lai piedalītos un paustu viedokli par abu institūciju sadarbību Latvijā, kā arī ES mājas atpazīstamību, aizpildiet anketu (angļu valodā): https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EuropaHouseSurvey#

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.