ES mājā notiks Karaļa dienas stāstu vakars un komēdiju izrāde

Ievietots: 18. Aprīlis, 2018
Karaļa dienas afiša

25. aprīlī, kad Nīderlandē notiek aktīva gatavošanās Koningsdag jeb Karaļa dienai, aicinām Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā no plkst. 17 līdz 19 piedalīties stāstu vakarā un komiķa Rūdolfa Kugrēna izrādē.

27. aprīlī Nīderlandi pārņem “oranžais trakums” (Oranjegekte) jeb “oranžais drudzis” (Oranjekoorts). Šajā dienā tiek atzīmēta Karaļa diena (Koningsdag) – pasaulē lielākās dzimšanas dienas svinības, vairāk nekā simts gadus sena tradīcija.

Stāstos par piedzīvoto Nīderlandes Karaļa dienā dalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Baiba Zilgalve un Madara Kalpiņa. Baiba Erasmus+ apmaiņas programmā studējusi Groningenas universitātē (Rijksuniversiteit Groningen), kā arī viesojusies Nīderlandē vairākkārt, lai veiktu izpēti bakalaura darbam. Savukārt Madara Nīderlandē studēt nokļuva nejauši: “Pirms tur nokļuvu, nebija ne jausmas, kāda ir šī valsts, bet šodien, piecus gadus vēlāk, man iemirdzas acis izdzirdot Nīderlandiešu valodu. Karaļa dienu esmu svinējusi kārtīgā Nīderlandiešu garā kopā ar vietējiem.”

Pasākuma otrajā daļā apmeklētājus priecēs izrāde, kurā “Comedy Latvia” komiķis Rūdolfs Kugrēns izspēlēs dažādas dzīves situācijas par karaļiem un karaļnamiem.

Noslēgumā būs iespēja nogaršot Nīderlandes vēstniecības sagatavotos našķus, bez kuriem Karaļa dienas svinības nav iedomājamas.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Pasākums ES mājā notiks Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros. Tā mērķis ir mudināt cilvēkus atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Gada devīze ir “Kopīgs mantojums: no pagātnes uz nākotni”.

Plašāka informācija par Eiropas Kultūras mantojuma gadu.

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.