ES mājā norisināsies nodarbība par konkursiem darbam ES institūcijās

Ievietots: 31. Oktobris, 2018
nodarbība par konkursiem darbam ES institūcijās

Kā pieteikties darbam Eiropas Savienības institūcijās un kļūt par pastāvīgo darbinieku – ierēdni? Kādus testus, kur un kad jāizpilda? Vai, kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes? Kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem? Kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās?

Sestdien, 17. novembrī, no plkst. 10.30 līdz 13.00 Eiropas Savienības mājā (1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28) atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lekcijā par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem ierēdņu kandidātiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās sniegs Eiropas Savienības Karjeras personāla vēstnieks (EU Careers Staff Ambassador) Uldis Šalajevs.

EPSO (European Personnel Selection Office) organizē atklāto konkursu (Administratora – AD/Asistenta – AST) testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Pēc tam katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus.

Lektors Uldis Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO AD un AST testus, kādas stratēģijas pielietot. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

Praktiskās nodarbības laikā dažiem dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes darba grupas vadīšanā. Uzdevums grupā ir viena no EPSO konkursa daļām, kurā, pēc individuālas iepazīšanās ar noteikta apjoma informāciju svešvalodā, klātesošajiem jāapspriežas grupā ar vairākiem citiem dalībniekiem un jāpieņem kopīgs lēmums. Simulācijas uzdevums notiks angļu valodā.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Uldis Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā 2009. un 2010. gadā, vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā Briselē. Kopš 2015. gada strādā Eiropas Komisijas preses dienestā Briselē. Viņš ir ieguvis padziļinātu maģistra grādu Eiropas ekonomikas integrācijā un attīstībā Briseles Brīvajā universitātē, iepriekš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti, Avansas Universitāti Nīderlandē un Ērgļu arodvidusskolu.

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja

Tālr. 67085446, e-pasts: Anita.Jansone@esmaja.lv