ES mājā lekciju cikls “Pārdomas par Eiropu“

Ievietots: 11. Aprīlis, 2018
Fragments no kartes

Šajā pavasarī Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar ES māju piedāvā lekciju ciklu “Pārdomas par Eiropu”. Cikla veidotāji no Parīzes augstākās normālskolas vēlas likt paraudzīties uz Eiropu ārpus tās administratīviem un birokrātiskām procedūrām, un aicinājuši visdažādāko jomu starptautiski atzīstus franču ekspertus izteikt savu viedokli ar Eiropas nākotni.

Lekciju ciklu ievadīs franču psihoanalītiķes Elizabetes Rudinesko lekcija “Eiropa – traģiskā laime”.

Elizabete Rudinesko, kas specializējusies psihoanalīzes vēsturē, stāstīs par saviem pētījumiem par Eiropu no psihoanalīzes skatupunkta apstrīdot pētījumus, kas pielīdzina Eiropas institūcijas un dažādas populistiskās kustības Eiropas freidskajam “Super Ego” un “Id” (tas).

Francijas institūts sadarbībā ar ES māju retranslēs šo videokonferenci 2018. gada 18. aprīlī plkst. 18.00 (ES mājā Rīgā, 1.stāvā).

Konferencei līdzi sekos un savu viedokli šajā jautājumā izteiks Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes lektors Igors Gubenko.

Lekcijas noslēgumā dalībnieki būs aicināti uz diskusiju.

Lekcija franču valodā ar subtitriem angļu valodā.

Lekciju cikla otrā lekcija 10. maijā būs veltīta ekonomikas jautājumiem un lektors būs pazīstamais franču ekonomists Tomā Piketī, kura grāmata “Kapitāls 21. gadsimtā” ir tulkota arī latviešu valodā.

Pieteikšanās: info@institut-francais.lv

 

Papildu informācija: sandra.urtane@institut-francais.lv