ES mājā kinolektorijs ar Ditu Rietumu “Latviešu filmas Kannu kinofestivālos”

Ievietots: 17. Maijs, 2018
Kinolektorija afiša

Eiropas Savienības (ES) māja 24. maijā plkst. 17.30 aicina interesentus piedalīties kinolektorijā, kurā būs iespēja klausīties kinokritiķes Ditas Rietumas stāstījumu par latviešu filmu dalību un panākumiem Kannu kinofestivālos, skatīties Rolanda Kalniņa filmas “Četri balti krekli” fragmentu, kā arī ielūkoties citās 71. Kannu kinofestivāla aktualitātēs. Pasākums notiks ES mājas 1. stāvā, Zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Francijā šobrīd notiek Kannu starptautiskais kinofestivāls, vienā no festivāla oficiālajām programmām "Cannes Classics" ("Kannu klasika") tikusi izrādīta arī Rolanda Kalniņa spēlfilma “Četri balti krekli” (1967, restaurētā versija), Latvijas kinoprofesionāļi ir iesaistīti arī citās festivāla norisēs.

Kinolektorijā Dita Rietuma stāstīs par aktuālajām norisēm Kannās, akcentēs režisora R. Kalniņa fenomenu, atklās, kāpēc tieši šī filma tika pieteikta dalībai festivālā un kā tajā skartā tematika rezonē ar citām aktuālajām Kannu festivāla filmām, kā arī mūsdienu Eiropas sociālpolitisko kontekstu. D. Rietuma arī atklās, kā citiem latviešu režisoriem un viņu filmām veicies iepriekšējos festivālos.

Režisors Rolands Kalniņš ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, "Lielā Kristapa" balvas ieguvējs par mūža ieguldījumu kinomākslā. Savas karjeras laikā R. Kalniņš režisējis vairāk nekā 20 filmas.

Kannu kinofestivals ir Eiropas prestižākais kino festivāls, tiek uzskatīts arī par pasaules svarīgāko festivālu. Tas Francijā notiek jau kopš 1946. gada. Festivāla galvenā balva, ko pasniedz labākajai filmai, ir “Zelta palmas zars”. 71. Kannu festivāls noslēdzas 19. maijā.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Eiropas Kultūras mantojuma gadā ES māja kopā ar kinokritiķi Ditu Rietumu organizē kinolektoriju ciklu. Eiropas Kultūras mantojuma gada mērķis ir mudināt atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Gada devīze ir “Kopīgs mantojums: no pagātnes uz nākotni”.

Papildu informācija:
Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.