ES mājā informatīvs ES fondu un projektu rakstīšanas gids iesācējiem

Ievietots: 22. Februāris, 2017

Eiropas Savienības (ES) māja 28.februārī no plkst. 15.00 līdz 18.00 aicina ikvienu interesentu apmeklēt informatīvu pasākumu par ES fondiem un projektu rakstīšanu. Pasākums notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Eiropas Savienība piešķir finansējumu dažādiem projektiem un programmām, kas nodrošina finansiālu atbalstu lauksaimniekiem, studentiem, zinātniekiem, NVO, uzņēmumiem, pilsētām, reģioniem un daudziem citiem, piemēram, šādās jomās: reģionu un pilsētu attīstība, nodarbinātība un sociālā integrācija, lauksaimniecība un lauku attīstība, jūrlietu un zivsaimniecības politika, pētniecība un inovācija, humānā palīdzība.

Informatīvajā pasākumā Reinis Budriķis, ES fondu un citu finanšu instrumentu projektu vadīšanas praktiķis, ProEx Group vadītājs, stāstīs, kā ES fondu līdzekļi tiek pārvaldīti, cik daudz un dažādi ir Latvijā pieejamie ES fondi un kur par tiem meklēt informāciju, kādi ir ES tieši administrētie granti.

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) Klientu apkalpošanas centra vadītāja Dace Fūrmane informēs par iespējām piesaistīt finansējumu no Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda, kā arī par CFLA funkcijām un atbalstu potenciālajiem projektu īstenotājiem.

Pasākuma otrajā daļā projektu izstrādes, organizēšanas un vadības praktiķe, biedrības “Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja un projektu vadītāja Lauma Celma stāstīs, kas ir projekts un kā noteikt, vai tiešām projekts ir piemērotākais pastāvošās problēmas risinājums. Kāda ir projekta pieteikuma pamatstruktūra un būtiskākie pieteikuma izstrādes pamatprincipi? Kā veiksmīgi plānot projekta aktivitātes un budžetu, lai īstenotu idejas un sasniegtu vēlamos rezultātus?

Lauma Celma dalīsies pieredzē, kādas ir biežāk novērotās nepilnības projektu pieteikumu aizpildīšanā un problēmas projektu īstenošanas laikā.

Pasākumā aicinām piedalīties interesentus bez priekšzināšanām un iepriekšējas pieredzes ES fondu finansējuma piesaistīšanā un projektu rakstīšanā.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties iepriekš tiešsaistē.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Eiropas Parlamenta Informācijas biroji un Eiropas Komisijas pārstāvniecības visās 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs sadarbojas, lai informētu sabiedrību par ES jautājumiem. Gandrīz visās valstīs – arī Latvijā – sadarbību apliecina ES mājas. Tajās atrodas abu institūciju biroji un regulāri notiek ES jautājumiem veltīti pasākumi visplašākajai publikai.

Priecāsimies, ja piedalīsieties tiešsaistes aptaujā  EUSurvey par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas sadarbību. Lai piedalītos un paustu viedokli par abu institūciju sadarbību Latvijā, kā arī ES mājas atpazīstamību, aizpildiet anketu (angļu valodā).

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.