ES māja ielūdz uz radošu lekciju un nodarbību bērniem "Kas notiek ar manām rotaļlietām?"

Ievietots: 29. Maijs, 2019
Pasākuma afiša

Aicinām vecākus un bērnus sestdien, 8. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 13.00 uz radošu lekciju un praktisku nodarbību par rotaļlietu dzīvi pēc spēlēšanās.  Šīs būs pirmā nodarbība jaunā ciklā par ilgtspējīgu un atbildīgu rīcību un notiks Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Nodarbība piemērota bērniem, kas sasnieguši vismaz 3 gadu vecumu.

Radoši un aktīvi par rotaļlietu ietekmi uz vidi un veselību stāstīs Laura Treimane, biedrības “ZeroWaste Latvija” valdes priekšsēdētāja un ilgtspējīga dzīves veida aktīviste. Pēc lekcijas bērni varēs pagatavot domino kauliņus no otrreizējām izejvielām un kompostējamu, ēdamu plastilīnu dažādās krāsās.

Pieteikšanās nodarbībai, rakstot uz e-pastu info@esmaja.lv. Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu.

“Kas notiek ar manām rotaļlietām?” būs pirmā no divām meistarklasēm ilgtspējīgākai vasarai. Otra nodarbība notiks tieši pirms jaunā mācību gada sākuma, 31. augustā, kurā Laura stāstīs, kā visu uzglabāt un iepakot videi piemērotāk lekcijā “Iepakosim videi draudzīgāk”, un kopā ar jums gatavos un apgleznos auduma maisiņus, kā arī veidos plastilīnu.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Par atkritumu daudzuma mazināšanu un pārvaldību ES

Saskaņā ar 2016. gada statistiku 47% no visiem ES sadzīves atkritumiem tiek pārstrādāti vai kompostēti. Tomēr atkritumu apsaimniekošana un atkritumu apglabāšana joprojām ir galvenais atkritumu avots, tāpēc Eiropas Parlaments apstiprināja aprites ekonomiskas noteikumus, lai atbalstītu atkritumu pārstrādes mērķu noteikšanu. Uzzināt vairāk.

Atkritumus parasti uzskata par piesārņojuma avotu, taču pārdomātas apsaimniekošanas rezultātā no atkritumiem vēl var atgūt dažādus materiālus — un tas ir to vērts, jo izejvielu sāk pietrūkt. Pārdomāta atkritumu apsaimniekošana var ievērojami veicināt ekonomikas izaugsmi un nodarbinātību. Tā palīdz ietaupīt vērtīgus resursus, izvairīties no dārgi maksājošiem sakopšanas pasākumiem un novērst veselības problēmas. Vairāk par šo tēmu.

Par „Zero Waste” kustību

“ZeroWaste Latvija” ir kustība, kas apvieno bezatkritumu dzīvesveida entuziastus, lai dzīve bez lieku atkritumu radīšanas Latvijā kļūtu par normu. Organizācija veido un atbalsta videi draudzīgas alternatīvas piesārņojošiem ieradumiem, pakalpojumiem un precēm, un veicina to pārņemšanu plašākā sabiedrībā.

 

Papildu informācija:
Dārta Ošeniece, Eiropas Savienības mājas Informācijas un konsultāciju sniedzēja, tālr. 67085445, e-pasts: darta.oseniece@esmaja.lv