Ievietots: 5. Marts, 2019
Eiropas medijpratības nedēļas afiša

 

Atzīmējot Eiropas Medijpratības nedēļu, 16., 18. un 20. martā Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā aicinām apmeklēt izglītojošas bezmaksas nodarbības skolēniem, ģimenēm ar bērniem un ikvienam interesentam.

Medijpratība ir zināšanu un prasmju kopums, kas nepieciešams darbam ar informācijas avotiem – informācijas atrašanai un analīzei, informācijas satura kritiskam izvērtējumam. Tā ietver arī prasmi praktiski lietot medijus.

 

Pašiem mazākajiem – nodarbība sestdienā

Sestdien, 16. martā, no plkst. 11.00 līdz 12.30 notiks radoša nodarbība “Medijpratības ABC pašiem mazākajiem”, kurā bērni vecumā no 5 līdz 7 gadiem kopā ar vecākiem iesaistošu spēļu veidā meklēs un atradīs atbildes uz jautājumiem: kam domāts internets, kā lietot internetu, kā uzvesties dažādās situācijās un kad saukt palīgā pieaugušos. Sapratīs, kā internets var palīdzēt atrast noderīgu informāciju un vai var ticēt visam, kas tajā publicēts. Iemācīsies domāt kritiskāk, lai secinātu, kas ir patiesa informācija, bet kas – meli?

Nodarbībā tiks izmantoti multimodāli mācību materiāli, lai atpsoguļotu plašo materiālu klāstu, kas lietojami arī mājas apstākļos, atbalstot bērnus, kuri sper pirmos soļus  internetā.

Nodarbību vadīs "Drošāka interneta centrs" izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Pieteikšanās nodarbībai, rakstot uz e-pastu info@esmaja.lv. Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu.

 

Pamatskolas klasei iespēja piedalīties radošā nodarbībā

Dalībai radošajā nodarbībā „Zeme ir plakana!", kas notiks pirmdien, 18. martā, no plkst. 10.30 līdz 12.00 meklējam zinātkāru 7. vai 8. klasi. Aicinām skolotājus līdz 10. martam pieteikt savu klasi, rakstot uz e-pastu info@esmaja.lv. Vēršam uzmanību, ka klasei jāizpilda mājas darbs – kopā ar pieteikumu jāiesūta arī trīs dažādi ziņu virsraksti par kādu Eiropas Savienības lēmumu VIDES jomā.

12. martā no visiem pieteikumiem (ar sekmīgi izpildītu mājas darbu) izlozēsim vienu klasi, kurai būs iespēja bezmaksas nodarbību apmeklēt. Ja izlozētā klase būs no skolas, kas atrodas ārpus Rīgas, piedāvājam apmaksāt brauciena degvielas izdevumus.

Nodarbības mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par informāciju: kā tā rodas, kā un kāpēc tiek izplatīta, kas ir ticama, faktos balstīta informācija, kā informācija ietekmē tās saņēmējus. Nodarbībā veidosim paši savas Ziņas! Izmantosim populārākās manipulācijas tehnikas un mācīsimies tās saskatīt mediju ziņās.

Nodarbību vadīs Liene Valdmane, "Drošāka interneta centrs" Izglītības darba vadītāja.

 

Kritiskā domāšana teorijā un praksē visa vecuma interesentiem

Trešdien, 20. martā, no plkst. 17.00 līdz 19.00 ikvienu interesentu aicinām piedalīties Edgara Klētnieka, debašu organizācijas “Quo Tu Domā” valdes locekļa vadītā nodarbībā “Draudzīgs ievads kritiskajā domāšanā”.

Programmā: ievads debatēs – argumentacija, atspēkošana un publiskā runa. Kā veidot argumentu, kā atspēkot argumentus, kas ir laba publiskā runa un kā to pilnveidot? Otrajā daļā – ievads loģikā un loģikas kļūdās: teorija un prakse. Būs iespēja spēlēt loģikas kļūdu spēli “Populists”, apgūt loģikas kļūdas un iemācies no tām izvairīties.

Vietu skaits nodarbībā ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties iepriekš. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Uzziņai

Eiropas Medijpratības nedēļa, kas notiks no 18. līdz 22.martam, ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai uzsvērtu mediju lietotprasmes sociālo nozīmi un veicinātu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes iniciatīvas un projektus visā Eiropas Savienībā. Plašāka informācija (angļu valodā).

Tehnoloģiju straujā attīstība lielā mērā ietekmē sabiedrību, arī veicina digitālo pratību un mediju straujo attīstību, kas savukārt maina veidu kā sabiedrība sazinās, komunicē viens ar otru, mācās un strādā. Ikdienas darbības nomaina tās pašas darbības, tikai digitālajā vidē.

Augsts medijpratības līmenis ir galvenais faktors, kas ļauj iedzīvotājiem pieņemt apzinātus lēmumus digitālajā laikmetā. Mediju lietotprasme ir priekšnoteikums dinamiskai, modernai demokrātijai, kas ir īpaši būtiski gaidot Eiropas Parlamenta jeb Eiropas vēlēšanas, kas Latvijā notiks 2019. gada 25. maijā.

Praktiska informācija pārdomātai dalībai vēlēšanās.

 

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

Tālr .67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv