ES mājā apskatāma interaktīvā izstāde par Teiču un Krustkalnu dabas rezervātiem

Ievietots: 3. Jūlijs, 2018

Ceļojošā digitālā foto izstāde veltīta Teiču Dabas rezervāta 35. un Krustkalnu Dabas rezervāta 40. jubilejas gadam, to ir iespējams apskatīt no 3. līdz 13. jūlijam, kā arī no 30. jūlija līdz 15. augustam. Teiču Dabas Fonda veidotā multimēdiju izstāde īstenota Latvijas Vides Aizsardzības Fonda projekta “Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju glabātie noslēpumi - dāvana Latvijai no paaudzes paaudzē” ietvaros.

Izstādes koncepta pamatā ir gājiens Teiču purvā, lai sastaptu vienuviet seno, autentisko un moderno  – simtgadīgās purva priedes kompinētas ar multimediju videoierīcēm, Dabas skaņu un smaržām. Izstādes centrā ir panorāmas videoekrāns, kurā redzama Teiču un Krustkalnu Dabas rezervātu ainava no putna lidojuma – paveras apbrīnojami skaistas un dažbrīd sirreālas ainas, ļaujot pieskarties Latvijas Dabas varenībai, ataino tās vērtības un vitālo nozīmi cilvēka dzīvē.

Ekspozīcijas telpas perimetru ieskauj banneri, kas veido perspektīvu purva panorāmu, radot fonu 9 digitāliem displejiem, kas >450 fotogrāfijās parāda dažādus biotopus – pļavas, Krustkalnu mežus, Teiču purvu, kā arī vairākus apsaimniekošanas darbus. Ekrānos tematiski sagrupētajos foto aplūkojami gan īpaši attēli no vairāk kā 2500 tauriņu sugām, kas sastopamas rezervātos, gan putniem un to pētījumu procesiem, kā arī dzīvniekiem un daudzām krāšņām pļavu un meža puķēm. Apskatāmi gan jauni fotomateriāli, gan arī tādi, kas ataino 10 – 15 vai senāku vēsturi un uzrunā tos cilvēkus, kuru darba mūžs saistīts ar Teiču un Krustkalnu dabas rezervātiem.