ES māja 8. aprīlī aicina bērnus piedalīties LEGO robotikas nodarbībā

Ievietots: 28. Marts, 2017

Lai iepazītu zinātnes aizraujošo dabu un vērtīgi pavadītu laiku, kopā darot un mācoties, aicinām bērnus un viņu vecākus uz bezmaksas radošo nodarbību, kas sadarbībā ar robottehnikas skolu „Alfarobot” notiks 8. aprīlī no plkst. 11.00 - 12.30 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem robottehnikas skolas „Alfarobot” speciālistu vadībā ar konstruktoriem LEGO Education WEDO un planšetdatoriem mācīsies veidot un programmēt robotu modeļus. Šī ir iespēja aizraujošā un bērniem interesantā veidā apgūt fiziku un matemātiku, attīstīt komunikācijas prasmes un darboties komandā.

Nodarbības laikā bērni uzzinās par Arhimēdu un viņa izgudrojumiem, būvēs daudzlādiņu palaidējierīci “Gumijas šāvējs” uz spirālveida zobrata un noliekšanās sensora bāzes un piedalīsies šaušanas mērķī spēlē.

Vietu skaits nodarbībā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikt bērnus jau iepriekš: https://goo.gl/forms/D5Gy65RwzYYb497B3.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!
Pavasara radošo darbnīcu cikla trešā nodarbība notiks 13. maijā.
Eiropas Komisijas 2016. gada analīzē par ekonomikas un sociālajiem izaicinājumiem ES dalībvalstīs secināts, ka Latvijā jauniešu interese par eksaktajām zinībām joprojām ir mazāka nekā interese par humanitāro zinātņu jomu. Tādēļ atbalstāma ir bērnu un skolēnu intereses veicināšana par zināšanu ietilpīgajām nozarēm (dabaszinātnes, tehniskās zinātnes, inženierzinātnes un matemātika), tehniskiem un inovatīviem risinājumiem.

Izglītības un apmācības pārskats par Latviju 2016. gadā: https://ec.europa.eu/education/sites/education/files/monitor2016-lv_lv.pdf.

Eiropas Parlamenta Informācijas biroji un Eiropas Komisijas pārstāvniecības visās 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs sadarbojas, lai informētu sabiedrību par ES jautājumiem. Gandrīz visās valstīs – arī Latvijā – sadarbību apliecina ES mājas. Tajās atrodas abu institūciju biroji un regulāri notiek ES jautājumiem veltīti pasākumi visplašākajai publikai.

Priecāsimies, ja piedalīsieties tiešsaistes aptaujā  EUSurvey par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas sadarbību. Lai piedalītos un paustu viedokli par abu institūciju sadarbību Latvijā, kā arī ES mājas atpazīstamību, aizpildiet anketu: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EuropaHouseSurvey#