ES mājā 4. janvārī lekcija un praktiska nodarbība par EPSO konkursiem darbam ES institūcijās

Ievietots: 21. Decembris, 2017
Uldis Šalajevs auditorijai stāsta par EPSO konkursiem

Kā pieteikties darbam Eiropas Savienības (ES) institūcijās un kļūt par pastāvīgo darbinieku – ierēdni? Kādus testus, kur un kad jāizpilda? Vai, kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes? Kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem? Kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās?

Ceturtdien, 4. janvārī, no plkst. 16.00 līdz 18.30 Eiropas Savienības mājā (1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28) atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lekcijā par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās sniegs Uldis Šalajevs.

EPSO (European Personnel Selection Office) organizē atklāto konkursu (Administratora – AD/Asistenta – AST) testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Pēc tam katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus.
Lektors Uldis Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO AD un AST testus, kādas stratēģijas pielietot. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

Praktiskās nodarbības laikā dažiem dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes darba grupas vadīšanā. Uzdevums grupā ir viena no EPSO konkursa daļām, kurā, pēc individuālas iepazīšanās ar noteikta apjoma informāciju svešvalodā, klātesošajiem jāapspriežas grupā ar vairākiem citiem dalībniekiem un jāpieņem kopīgs lēmums. Simulācijas uzdevums notiks angļu valodā.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš: http://ej.uz/EPSO_Salajevs

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

U. Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā 2010. gadā un vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā. Kopš 2015. gada strādā Eiropas Komisijas preses dienestā Briselē. Viņš ir absolvējis Ērgļu arodvidusskolu, Avansas Universitāti Nīderlandē un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, tālr. 67085446, e-pasts: Anita.Jansone@esmaja.lv