Erasmus jaunajiem uzņēmējiem - izmēģini vai attīsti savu biznesa ideju ārvalstīs

Ievietots: 20. Jūnijs, 2022

Programma "Erasmus jaunajiem uzņēmējiem" (EYE) ir Eiropas Savienības (ES) pārrobežu apmaiņas programma, kas veicina uzņēmējdarbības attīstību gan ES dalībvalstīs, gan citās valstīs.  

"Erasmus jaunajiem uzņēmējiem" rada iespēju doties ES līdzfinansētā apmaiņas braucienā pie ārvalstu (programmā iesaistītas 45 valstis) uzņēmējiem jebkurā nozarē. Apmaiņas brauciens var ilgt no 1 līdz 6 mēnešiem. Eiropas Komisija sniedz finansiālo atbalstu uzturēšanās izdevumu segšanai (stipendijas apmērs ir atkarīgs no apmaiņas valsts). Lai piedalītos EYE programmā, uzņēmējdarbības pieredzei ir jābūt mazākai par 3 gadiem.

Tāpat programmā var piedalīties arī pieredzējuši uzņēmēji, kļūstot par mentoriem jaunajiem uzņēmējiem no citām valstīm. 

Programma "Erasmus jaunajiem uzņēmējiem" darbojas jau 13 gadus. Populārākās programmas nozares: izglītības servisi un sociālā uzņēmējdarbība; mārketings un mediji; arhitektūra un celtniecība; tūrisms un ēdināšana un IKT. Analizējot Latvijas uzņēmēju aktivitāti, redzam, ka dalībai programmā šo gadu laikā ir reģistrējies 2041 uzņēmējs, 153 jaunie uzņēmēji devušies apmaiņā, 45 pieredzējušie uzņēmēji sadarbojušies ar jaunajiem uzņēmējiem no citām valstīm.

Kā pieteikties? 

Latvijā darbojas divi EYE kontaktpunkti: LECSA un Civitta. 

Sīkāka informācija LECSA  tīmekļvietnē tīmekļvietnē un Civitta tīmekļvietnē tīmekļvietnē.

Izmanto EYE sniegtās iespējas un uzzini vairāk arī par jauniešu iespējām ES!