Eiropas Savienības māja aicina piedalīties ES karjeras dienās

Ievietots: 13. Aprīlis, 2017

Eiropas Savienības (ES) māja 26. aprīlī no plkst. 16 līdz 18 aicina apmeklēt informatīvu pasākumu par prakses iespējām ES institūcijās, 29. aprīlī no plkst. 11 līdz 13 – Ulda Šalajeva lekciju par Eiropas Personāla atlases biroja atklātajiem konkursiem. Pasākumi notiks ES mājā, 1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Karjera Eiropas Savienībā nozīmē darbu kādā no ES iestādēm, piemēram, Eiropas Parlamentā, Eiropas Savienības Padomē, Eiropas Komisijā u.c. Vairums ES iestāžu atrodas Briselē vai Luksemburgā. Arī Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta galvenie biroji atrodas šajās pilsētās, tomēr tām ir arī pārstāvniecības un biroji visās ES dalībvalstīs un delegācijas daudzu valstu galvaspilsētās visā pasaulē. ES ir vairākas aģentūras un decentralizētās struktūras dažādās valstīs.

Informatīvajā pasākumā „Prakse – pirmais solis ceļā uz karjeru ES institūcijās” 26. aprīlī no plkst. 16 līdz 18 uzzināsiet par prakses iespējām Eiropas Parlamenta Informācijas birojā Rīgā un citās ES dalībvalstīs, stažieru programmu Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojā (BEREC Office) – vienīgajā ES aģentūrā, kas atrodas Latvijā, kā arī iespējām pieteikties tulkošanas praksē Eiropas Parlamentā.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesentus aicinām reģistrēties iepriekš: https://goo.gl/forms/FydQKqYgTHE42djk2 

Karjeras dienu ietvaros 29. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.00 notiks Ulda Šalajeva lekcija par Eiropas Personāla atlases biroja (European Personnel Selection Office – EPSO) atklāto konkursu testiem.
EPSO organizē konkursus, lai atlasītu darbiniekus (Administratorus – AD un Asistentus – AST) ES iestādēm un aģentūrām. Katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus.

U. Šalajevs lekcijā stāstīs, kādi ir aktuālie konkursi, kā notiek kandidātu atlase, kur, kad un kādā veidā vislabāk kārtot AD un AST testus. Uldis Šalajevs ieteiks, kādas stratēģijas pielietot un kā sagatavoties testiem un darba intervijām. Būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

U. Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā un strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā. Kopš 2015. gada strādā Eiropas Komisijas preses dienestā Briselē. Uldis Šalajevs ir absolvējis Ērgļu arodvidusskolu, Avansas Universitāti Nīderlandē un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesentus lūdzam reģistrēties iepriekš: https://goo.gl/forms/D7YJvH4f9phl3Pih2

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.