Eiropas Pieccīņā digitālo gadsimtu iepazinuši vairāk nekā 170 dalībnieki

Ievietots: 18. Jūlijs, 2017

Kuldīgas pilsētas svētku ietvaros noslēdzies trešais komandu spēles Eiropas Pieccīņa posms Digitālais gadsimts, kurā zināšanas par Eiropas Savienības (ES) digitālo programmu pārbaudīja 178 individuālie dalībnieki un komandas, vienlaicīgi iepazīstot pilsētu un cīnoties par vērtīgām balvām.

Kuldīgas posmā uzvarēja komanda Briseles Kāposti, balvā saņemot 700 EUR, 2. vietu un 400 EUR ieguva Artūrs Zaikovskis, bet 3. vietu un 300 EUR izcīnīja Jurģis Rud. Katra posma rezultāti apskatāmi arī interneta vietnē www.eiropas5cina.lv sadaļā TOP.

Komanda Briseles kāposti 8 cilvēku sastāvā ir piedalījusies visos līdzšinējos spēles posmos, un tās kapteine Inguna Zariņa skaidro: “"Mums patīk piedalīties Eiropas Pieccīņā, jo papildus iespējai biežāk satikties ar draugiem un labi pavadīt laiku, mēs vairāk uzzinām par jautājumiem, ar kuriem ikdienā saskaramies tikai virspusēji."

Kuldīgas posma Digitālais gadsimts vēstnesis bija Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks: “Ikdienā mēs redzam, ka digitālās prasmes sabiedrībā uzlabojas ar katru dienu. Cilvēki prot ne tikai lietot, bet arī radīt sociālo mediju saturu, pazudušas rindas pie stāvvietu apmaksas automātiem, koncertos un lidostās vairs netiek lietotas drukātās biļetes, finanšu pakalpojumi tiek izmantoti mobilajās ierīcēs, un, ja kāds digitālais risinājums netiek lietots, visticamāk tā kvalitāte vienkārši ir zema.”

Eiropas Pieccīņas fotogalerijas skatāmas: https://www.eiropas5cina.lv/gallery.

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Intelektuālajā spēlē aicināts piedalīties ikviens interesents individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai jāreģistrējas spēles norises dienā attiecīgajā pilsētā izvietotajos kontrolpunktos. Vēl varat pagūt:

  • 22. jūlijā Cēsīs spēles temats būs enerģētikas jautājumi - Eiropa uzlādē;
  • 29. jūlijā Valmierā dalībnieki atbildēs uz jautājumiem par nodarbinātību, izaugsmi un investīcijām - Atvērtā Eiropa.

 

Erudīcijas spēli Eiropas Pieccīņa organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Papildu informācija: Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.