Diskusija “Cilvēks un vara: runas brīvība un tiesiskums Latvijā, Eiropā, pasaulē”

Ievietots: 16. Augusts, 2021
Diskusija “Cilvēks un vara: runas brīvība un tiesiskums Latvijā, Eiropā, pasaulē”

 

 

20. augustā pl. 16.00 Sarunu festivālā LAMPA Cēsīs, Vienības laukumā uz skatuves "DOTS" norisinājās diskusija "Cilvēks un vara: runas brīvība un tiesiskums Latvijā, Eiropā, pasaulē".

Straujā dezinformācijas izplatība, Eiropas vērtību apdraudējumi Ungārijā un Polijā, kā arī dramatiskie notikumi Baltkrievijā skaudri atgādinājuši par attiecībām starp cilvēku un varu.

Kur beidzas varas leģitimitāte un sākas cilvēka cieņas apdraudējums? Kur beidzas runas brīvība un sākas dezinformācija? Kur beidzas tiesiskums un sākas visatļautība? Kā nodefinēt robežas un būvēt stiprākus tiltus starp indivīdu un varu? Kā veidot iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību, kur vara ieklausās cilvēkos, respektē runas brīvību un tiesiskumu?

Diskusijā piedalījās Ilze Juhansone, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāre, Baiba Braže, NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, Edgars Klētnieks, Kembridžas Universitātes maģistrs ķīmijā, Latvijas Debašu asociācijas "Quo Tu domā?" valdes loceklis, Dr. Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors. Diskusiju vadīja Uģis Lībietis, Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondents.

Diskusiju organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Vairāk informācijas šeit.