Debates: Vai ES ir jāveido vienota starpvalstu pretterorisma aģentūra?

Ievietots: 29. Marts, 2018
Afiša

Kopš 2001. gada 11. septembra notikumiem starptautiska terorisma tīkls pakāpeniski ir kļuvis decentralizēts ar daudziem neatkarīgiem grupējumiem, kas apdraud arī Eiropas iedzīvotājus. Vai tas, ka Latvijā ir zems terorisma draudu līmenis, nozīmē, ka mēs varam justies droši un neiesaistīties Eiropas līmeņa diskusijās par šo tematu. 6. aprīlī Latvijas Debašu asociācija sadarbībā ar Eiropas Savienības māju aktualizēs jautājumu par ES līmeņa vienotu starpvalstu pretterorismā aģentūru. Jomas eksperti un studenti debatētāji prezentēs pozīcijas un opozīcijas argumentus.

Debatētāji

PAR:
ARTIS PABRIKS - Eiropas Parlamenta deputāts (Vienotība)
MĀRIS KŪLIS – LU Filozofijas un socioloģijas institūts, pētnieks
EDGARS KLĒTNIEKS – Kembridžas Universitāte, debatētājs

PRET:
ELIZABETE VIZGUNOVA – Latvijas Ārpolitikas institūts, pētniece
ĒRIKS CINKUS, Drošības policijas priekšnieka vietnieks
IEVA HŪNA – Rīgas Juridiskā augstskola, debatētāja

Debates vadīs QUO tu domā? Izpilddirektore Evija Goluba

Pasākums notiks 6. aprīlī no plkst. 15:30 līdz 17:00 Eiropas Savienības mājas 1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28. Ikvienam iespēja skatīties tiešraidi: www.esmaja.lv.

Aktuālā informācija pasākuma Facebook lapā.

Debates rīko Debašu Asociācija “QUO tu domā?” sadarbībā ar Eiropas Savienības māju. Debašu mērķis ir attīstīt iedzīvotāju spēju kritiski izvērtēt dažādus viedokļus un argumentēti pamatot savu skatupunktu. Kā vienu no stūrakmeņiem mērķa sasniegšanā redzam debates par svarīgām tēmām. Mēs uzskatām, ka problēmu publiska analīze ļauj labāk izprast valdības, politiķu un ekspertu lēmumus.

Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas, kurās var saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas, kā arī piedalīties dažādos pasākumos: diskusijās par Latvijai un Eiropas Savienībai svarīgiem notikumiem, informatīvajos semināros, radošajās darbnīcās, kino vakaros, kā arī apmeklēt izstādes, kultūras pasākumus un iepazīties ar Eiropas valstu tradīcijām un vēsturi.

*Debašu dalībnieki nepārstāv savu personīgo viedokli

Evija Goluba
Latvijas Debašu asociācijas „QUO tu domā?” Projektu vadītāja
Tālrunis: 29660930
E-pasts: evija.goluba@gmail.cominfo@quotudoma.com
Facebook: https://www.facebook.com/QUOtudoma
Twitter: https://twitter.com/QUOtudoma