Cēsīs uzlādēti vairāk nekā 180 Eiropas Pieccīņas dalībnieki

Ievietots: 25. Jūlijs, 2017
Cēsīs uzlādēti vairāk nekā 180 Eiropas Pieccīņas dalībnieki

Cēsu pilsētas svētku ietvaros noslēdzies ceturtais komandu spēles Eiropas Pieccīņa posms Eiropa uzlādē, kurā zināšanas par Eiropas Savienības (ES) enerģētikas jautājumiem pārbaudīja vairāk nekā 180 individuālie dalībnieki un komandas, vienlaicīgi iepazīstot pilsētu, baudot svētkus un cīnoties par vērtīgām balvām.

Cēsu posmā uzvarēja komanda Briseles Kāposti, balvā saņemot 700 EUR, 2. vietu un 400 EUR ieguva Artūrs Klētnieks, bet 3. vietu un 300 EUR izcīnīja komanda a-eiropa. Katra posma rezultāti apskatāmi arī interneta vietnē www.eiropas5cina.lv sadaļā TOP.

Komanda Briseles Kāposti, kas 8 cilvēku sastāvā ar panākumiem startējusi arī līdzšinējos spēles posmos Jelgavā, Jēkabpilī un Kuldīgā uzsver: “Mums patīk piedalīties Eiropas Pieccīņā, jo papildus iespējai biežāk satikties ar draugiem un labi pavadīt laiku, mēs vairāk uzzinām par jautājumiem, ar kuriem ikdienā saskaramies tikai virspusēji.”

Intelektuālajā spēlē var piedalīties ikviens -individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai spēles norises dienā. Piektais un noslēdzošais Eiropas Pieccīņas posms norisināsies Valmierā 29. jūlijā.

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē būs jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Cēsu tēma Eiropa uzlādē bija veltīta Eiropas Savienības (ES) enerģētikas jautājumiem. Saskaņā ar Kantar TNS pētījumu datiem 61% Latvijas iedzīvotāju piekrīt, ka cīņa ar klimata pārmaiņām un efektīvāka enerģijas izmantošana varētu palielināt ES ekonomiku un darba vietas.

Eiropas Pieccīņu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija.

Papildu informācija: Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.