Augusts Eiropas Jaunatnes gadā – Festivāls "Kopums" #EYY2022

Ievietots: 1. Augusts, 2022
Jaunatne
 
Festivāls “Projektu nakts 2022” 4., 5. augustā Siguldā

Satiec domubiedrus, mācies no zinošiem ekspertiem un saņem atbalstu kvalitatīvai projekta idejas izstrādei, lai savu projekta ideju iesniegtu ES jaunatnes programmu projektu konkursā.  
“Projektu nakts 2022” programmā interaktīvas darbnīcas un izglītojošas aktivitātes par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmām, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību, kā arī improvizācijas teātris “Spiediens” ar izklaidējošu izrādi, projektu pieredzes stāstus, tematiskās darbnīcas un citas aktivitātes.
Piesakies un vairāk par pasākumu uzzini šeit.

Jauniešiem ir ideja, bet nav naudas? Mēs piešķirsim līdz 1000 eiro, lai ideja tiktu īstenota!

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros jauniešiem ir iespēja piedalīties iniciatīvu konkursā un saņemt līdz 1000 euro savas iniciatīvas realizēšanai: kampaņas, jauniešu aktivizācijas aktivitātes, sporta spēles, darbnīcas, performances, koncerti, video reportāžas, brīvprātīgo piesaistes aktivitātes u.c. Uzzini vairāk par iniciatīvu konkursu šeit, noskaidro vairāk par Eiropas Jaunatnes gadu šeit: ljp.lv/ejg

Tiekamies Eiropas Jaunatnes gada lielākajā notikumā jauniešu festivālā “KOPUMS”!

Festivāls "Kopums"

Ikviens jaunietis un darbā ar jaunatni iesaistītais 12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, aicināts piedalīties Eiropas Jaunatnes gada lielākajā notikumā festivālā “KOPUMS”, kur ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs humorrokgrupa “Pirmais kurss” un Jūrmalas jaunie DJ un ar dažādām darbnīcām jaunatnes organizācijas no visas Latvijas.

Visā parka teritorijā būs trīs zonas – festivāla galvenā skatuve, nevalstisko organizāciju zona un meditatīvā zona. Ieeja festivālā bez maksas.


Nevalstisko organizāciju zonā būs iespēja izmēģināt dažādas praktiskas aktivitātes abās festivāla dienās laika posmā no 10:00-19:00.

Piemēram, kopā ar Eiropas Savienības mājas un Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par Eiropas Savienības programmām jauniešiem, spēlēt twister komandu spēli, darboties kopā ar grafitti mākslinieku Daini Rudeni. "Sabiedrība par atklātību – Delna" jauniešus iepazīstinās ar līdzdalības budžeta procesu, kas  veicina jauniešu iesaisti lēmumu pieņemšanā skolā, pašvaldībā, bet jauniešu organizācija “Creative minds for culture” aicinās izmēģināt jauniešu radītu spēli “Līdzdalīgā dzīve”. Pieredzes stāstus no mazbudžeta ceļojumiem stāstīs FISOM jauniešu atbalsta fonds. Biedrība “Laiks jauniešiem” piedāvās foto un video meistarklasi, Centrs “Marta” - darbnīcu jauniešiem par veselīgām/ neveselīgām attiecībām ar sevi un citiem, un to saistību ar sabiedrībā valdošajiem dzimtes stereotipiem un aizspriedumiem.

Tāpat būs iespēja piedalīties Drošs internets Digotēkā, uzzināt par ES programmām "Radošā Eiropa" un jauniešu iespējām iesaistīties tajā (piedāvā Kultūras ministrija), piedalīties Satiksmes ministrijas un CSDD Drošas skrejriteņu braukšanas meistarklasē, piedalīties dažādās āra un kopienas aktivitātēs kopā ar jauniešu organizācijām “Jaunie vanagi” un “Piedzīvojuma gars”, iesaistīties interaktīvās spēlēs par migrāciju, politiku (jauniešu organizācija Klubs “Māja”), izmēģināt zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā (Latvijas Sarkanā krusta jaunatne), piedalīties teātra darbnīcā un atklāt sevī aktiera talantu (3DfriendsLv), uzzināt vairāk par Jaunajiem Eiropas vēstniekiem, izspēlēt galda spēli “Rundāles pils šausmu spēlē” (jauniešu organizācija “Mums pieder pasaule”), kā arī kopā ar Jauno zemnieku klubu izjust sajūtu telpu "Lauku sētas mobings". Valsts probācijas dienesta teltī būs iespēja uzzināt vairāk par dienestu, funkcijām un sabiedrības līdzdalības iespējām funkciju izpildē, kā arī brīvprātīgā darba iespējām, savukārt izmēģināt savas zināšanas varēs Rīgas Tālmācības vidusskolas testa viktorīnā “Vai esi gudrāks par pamatskolēnu!?”, kā arī piedalīties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Jauniešu kluba sietspiedes darbnīcā.

Plašajā festivāla meditatīvajā zonā abās festivāla dienās laika posmā no 10:00-19:00 jauniešiem būs iespēja gan meditēt, gan muzicēt, gan izmēģināt praktiskus uzdevumus, kas saistīti ar stresa mazināšanu, apzinātību un enerģijas iegūšanu.

Meditatīvajā zonā būs iespēja piedalīties Klusuma skolas apzinātības apļa nodarbībās - praktiski izmēģināt dažādus apzinātības veidus, tikties ātrajā randiņā ar kouču, piedalīties perkusiju sesijā un ļauties mūzikas ritmiem, piedalīties deju kustību darbnīcās, meditēt, izmēģināt balss treniņu, kā arī piedalīties apskāvienu sesijā – vismaz 20 sekunžu apskāviens spēj padarīt cilvēkus laimīgus un uzlabot omu visai dienai!
 

Galvenās skatuves programmā izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes:


12. augustā

10:00 Festivāla atklāšana.

11:00 Eiropas Jaunatnes dialoga 9. cikla atklāšana. Eiropas Jaunatnes dialogs ir process visā Eiropā, kur jaunieši pauž savu viedokli par to, kas viņiem rūp. Eiropas jaunatnes dialoga vēstnieki Latvijā dalīsies savā pieredzē, kas jauniešiem Latvijā šobrīd rūp tēmās Iekļaujoša sabiedrība un ilgtspējīga zaļā Eiropa.

13:30 Jauniešu pozitīvās enerģijas izlādes piemēru stāsti no visas Latvijas. Jaunieši tā ir enerģija un būs iespēja uzzināt, cik daudz brīnišķīgu lietu jaunieši visā Latvijā Eiropas Jaunatnes gada ietvaros ir paveikuši. Šī būs motivācijas un iedvesmas sesija ikvienam!

14:30 Lielās prāta spēles. Īpaši sagatavots tieši festivālam, izklaidējošs erudīcijas spēļu turnīrs, kurā aicināts piedalīties jebkurš interesents. Veiklākajiem prāta spēļu dalībniekiem – noderīgas balvas! Organizē Eiropas Kustība Latvijā un Ascendum.

15:45 Jauniešu teātra studijas “Kāpnes” uzvedums. Uzvedums par jauniešu pieaugšanu, pārdzīvojumiem, dzīvē būtiskiem notikumiem un nozīmīgu lēmumu pieņemšanu.

19:00 Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023 paziņošana. Balvu pasniegs Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

19:30 Grupas “Pirmais kurss” uzstāšanās.

21:00 Ballīte

13. augustā

10:00 Eiropas Jaunatnes gada forums “Kas tālāk?” (angļu valodā). Dalīsimies Latvijas un Lietuvas pieredzē, ko jauniešiem devis Eiropas Jaunatnes gads. Piedalās Latvijas Jaunatnes padome un Lietuvas Jaunatnes padomes pārstāvji.

12:00 Jauniešu balss Saeimā. 14. Saeimas deputātu kandidātu debates. Par ko balsot? Kādēļ balsot? Cik ļoti politiskajām partijām rūp jaunieši?

14:00 Jauno mūziķu uzstāšanās. Piedalās Jonas Lindberg, ZUPA, Hesychia u.c.

Kā iesaistīties festivālā?

  1. Aiciniet savas organizācijas jauniešus pieteikties kā brīvprātīgajiem un iesaistīties šī grandiozā pasākumu kopradīšanā, pieteikuma anketa neaizmirstamai pieredzei šeit.
  2. Kā pašvaldība varat pieteikt savus jauniešus dalībai festivālā?  Iesniedzot jūsu pašvaldības jauniešu pozitīvās enerģijas piemērus un kāpiet uz lielās skatuves tos prezentēt. Šeit iespējams pieteikt dalību festivālā kā pašvaldībai. Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar atbildīgo marta.jerica@ljp.lv.

“KOPUMS” ir jauniešu festivāls, kas vienuviet apvienos jauniešus un jauniešu organizācijas, māksliniekus un radošās personības no visas Latvijas. Pasākumu rīko Latvijas Jaunatnes padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs Eiropas Jaunatnes gada ietvaros sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, biedrību “Eiropas kustība Latvijā” un citiem sadarbības partneriem.

Turpinās kampaņa #acisvaļā – pirmā portatīvā datora izloze jau 16. augustā

Eiropas Jaunatnes gadā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā uzsākusi sociālo mediju kampaņu „Acis vaļā”. Tās mērķis ir informēt jauniešus par ES finansēto projektu iespējām un daudzveidību, kā arī veicināt pieredzes apmaiņu, kas gūta, piedaloties jauniešiem aktuālajās ES programmās.
Ikvienu, kurš piedalījies vai pašlaik darbojas kādā no ES finansētajām jaunatnes programmām vai projektā, aicinām piedalīties sociālo mediju izaicinājumā – dalīties pieredzē un laimēt portatīvo datoru!

Kas jādara? Seko kampaņai sociālajos medijos (Facebook un/ vai Instagram), izmantojot tēmturi #acisvaļā! Iedvesmojies no citu stāstiem, dalies savā pieredzē un piedalies izaicinājumā!

#acisvaļā izaicinājuma noteikumi
Kampaņa norisinās digitālajā vidē no 2022. gada 15. jūnija līdz 2022. gada novembrim. Tās īstenošanā piedalās gan digitālā satura autori (ietekmētāji), gan jaunatnes organizācijas un biedrības, kā arī paši jaunieši.

Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekam ir nepieciešams:

  1. Sociālo tīklu platformā Facebook vai Instagram publicēt bildi vai video, pastāstot par savu pieredzi ES finansētā programmā jauniešiem vai kādā no jaunatnes projektā.
  2. Atzīmēt draugu, kuru dalībnieks vēlas izaicināt dalīties ar lielisko pieredzi, kas gūta piedaloties ES programmās vai projektos jauniešiem.
  3. Atzīmēt @EiropasKomisija un pievienot tēmturi #acisvaļā.


Jauniešu biedrības, organizācijas un interešu grupas aicinām dalīties ar kampaņas ierakstiem, izmantot kampaņas vizuālo materiālu, lai dalītos ar savu pieredzi, iepazīstinātu ar saviem sasniegumiem un parādītu plašās iespējas arī savas organizācijas biedriem un jebkuram interesentam.
 

Labbūtības kampaņa

Viena no Eiropas Jaunatnes gada prioritātēm ir mentālā un fiziskā veselība, tādēļ mēs vēlamies veicināt izpratni par to. Ja tev kā jaunietim, jaunatnes darbiniekam, organizācijai ir vēlme iesaistīties jauniešu labbūtības kampaņas organizēšanā oktobrī un novembrī, tad raksti mums uz marija.cirule@ljp.lv un līdzorganizēsim to kopā!

Eiropas Jaunatnes gada karte

Šogad notiek daudzveidīgi pasākumi, konkursi un citi notikumi, lai vērstu uzmanību jauniešu lomai zaļākas, iekļaujošākas un digitālākas nākotnes veidošanā. Pirms jebkuras aktivitātes par jauniešiem svarīgām tēmām, reģistrējiet to Eiropas Jaunatnes gada kartē. Tā gan citi uzzinās par šo pasākumu, gan arī tiks sasniegti pēc iespējas vairāk jaunieši!

Vācijas - Baltijas konference

Vācijas Baltijas konference 2022 notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 27. līdz 30. oktobrim. Tajā pulcēsies jaunie eiropieši, politikas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, eksperti, lai apspriestu un pievērstu papildus uzmanību šī gada konferences tēmai - ilgtspējai. Vairāk par konferenci iespējams uzzināt šeit, un pieteikties aicinām šeit.

Erasmus+ iniciatīvas

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotājiem ir iespēja iesaistīties Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas no 13. līdz 15. oktobrim. Trīs dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti organizēt daudzveidīgus pasākumus. 2022. gadā, atzīmējot gan Erasmus+ 35. gadadienu, gan Eiropas Jaunatnes gadu,  Erasmus dienas iezīmē šādu tēmu: "Dalāmies ar savām Eiropas vērtībām ar jauniešiem šodien un rīt: jau 35 gadus un vēl daudzus turpmākos gadus".  Šajās Erasmus dienās aicinām akcentēt ne tikai Eiropas vērtības, bet arī izcelt Erasmus+ programmas prioritātes: iekļaušana un daudzveidība, digitālā pārveide, vide un klimata pārmaiņu novēršana un līdzdalība demokrātiskajos procesos.

Plašāka informācija:
https://erasmusplus.lv/jaunums/atverta-pasakumu-pieteiksana-erasmus-dienam-2022
 


Eiropas Jaunatnes gada koordinators Latvijā – Latvijas Jaunatnes padome
https://ljp.lv/eiropas-jaunatnes-gads-latvija
 
#EuropeanYearOfYouth
#EYY2022
#Kopums