Ievietots: 19. Septembris, 2022
 ES mājas Valodu maratons 26. septembrī!

Atzīmē Eiropas Valodu dienu ES mājas Valodu maratonā! 

Kad? 26. septembrī no plkst.10.00 līdz 18.00.

Kāpēc? Jo vairāki desmiti skolēni kļūs par talantīgiem skolotājiem un palīdzēs ikvienam interesentam apgūt frāzes angļu, vācu, poļu, spāņu, itāļu, franču, holandiešu un citās ES valodās.

Kam? Ikvienam, kurš vēlas sēsties skolas solā un apgūt ko jaunu. Tiks izsniegtas arī īstas Dienasgrāmatas un liktas atzīmes. Jo kārtīgāk mācīsies, jo labākas atzīmes saņemsi!

Ko darīt vakarā? Turpināt baudīt valodu pasauli un plkst. 19.00 pievienoties kuriozu pilnai sarunai "Mēles mežģis - ekrāna valoda, aktiera valoda un kino valoda". Sarunu vadīs Žulijens Nuhums Kulibali, sarunas viesi - stāstiem bagāti aktieri.

Kino, lai arī viena no jaunākajām, ir māksla, kas spēj pārkāpt valstu un kultūru robežas – tā vienlīdz spēcīgi uzrunā gan tagad, gan arī pirms gadsimta, kad ekrāna varoņiem vēl nemaz nebija "balss", taču tie tā vai tā spēja komunicēt ar auditoriju visā pasaulē.

26. septembrī, Eiropas Valodu dienā, plkst. 19.00 aicinām ikvienu pievienoties sarunai par valodu un kino – diskusijā ar latviešu aktieriem aplūkosim gadījumus, kuros aktieris pārvar valodas barjeru, strādājot ar režisoru un filmēšanas grupu uz laukuma, filmu kolēģi eksperimentē ar valodu sajaukumiem vai arī atrod veidu kā strādāt, līdz galam nesaprotot sevis teiktā jēgu vai norādījumus. Valoda – tas ir rīks, kura izmantošanai nav nepieciešama perfekcija; šajā svinību dienā vēlamies iedrošināt ikvienu meklēt viedus, kā satikties un sazināties.

Sarunu vadīs un ar kurioziem par valodu mudžekļiem, pārpratumiem un filmām no kino vēstures dalīsies publicists Žulijens Nuhums Kulibali, tikmēr ar savu pieredzi dalīsies aktieri Emīls Kivlenieks un Elīna Bojarkina.
 

Tiekamies Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, ES mājā!

Uz tikšanos! Ще се видим там! Vidimo se tamo! Uvidíme se tam! Vi ses der! Zie je daar! See you there! Näeme seal! Nähdään siellä! On se voit là-bas! Wir sehen uns dort! Τα λέμε εκεί! Ott találkozunk! Feicfidh mé ann thú! Ci vediamo lì! Matyti tave ten! Narak hemm! Do zobaczenia tam! Vejo você lá! Ne vedem acolo! Vidíme sa tam! Se vidiva tam! Te veo allí! Vi ses där!

 

Ieskaties Eiropas Valodu dienas pasākumos!
Eiropas Valodu diena 2022 - pasākumi