Ievietots: 17. Novembris, 2023
pasākuma afiša

Aicinām uz konferenci “Latvijas, Eiropas un globālās pieredzes drošībai un mieram”

23.11.2023., ES māja

Globālās izglītības nedēļa ir ikgadējs pasākums, ko organizē Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs un kuras aktivitātes notiek visā Eiropā (skatīt vairāk šeit). Latvijā jau devīto gadu tās organizē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai LAPAS kopā ar plašu partneru loku. Iepriekš ir organizētas aktivitātes tādās tēmās kā vārda brīvība, migrācija, ātrā mode, ilgtspējīga attīstība, godīgi nodokļi, pārtikas drošība (skatīt vairāk šeit). Kopā katru gadu notiek vairāki desmiti lokālo pasākumu, ko īsteno izglītības iestādes, bibliotēkas, muzeji, jauniešu centri, NVO un citi partneri.

Šogad Eiropas līmenī Globālās izglītības nedēļai izvēlēta tēma par mieru pasaulē. Ģeopolitiskais konteksts, konfliktu saasināšanās un pašu piedzīvotais, sniedzot atbalstu Ukrainai pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma 2022. gada 24. februārī, miera tēmu ir spēcīgāk aktualizējis arī Latvijā. LAPAS aicina skatīties no divām perspektīvām - drošības un miera, jo abas ir papildinošas.

Konferencē aicinām piedalīties izglītības iestāžu, bibliotēku, muzeju, NVO, jauniešu centru un citu organizāciju pārstāvjus, kā arī citus šo tēmu interesentus.

Pieteikšanās, lai iegūtu apliecinājumus par dalību pasākumā, līdz 22.11.2023. šeit.

Par pasākuma saturu atbild Latvijas Platforma attīstības sadarbībai.