Aicinām pieteikt skolēnu grupas Atvērto durvju dienas apmeklēšanai 9. maijā

Ievietots: 20. Marts, 2018

Atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma gadu, Eiropas Savienības māja Eiropas dienā, 9. maijā, aicina skolēnu grupas no dažādām Latvijas pilsētām doties „ceļojumā pa Eiropas Savienību (ES)”!

Durvis skolēnu grupām vērs ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecības, kas iepazīstinās ar savu darbu Latvijā, rīkos tikšanās ar diplomātiem, kā arī stāstīs par savu valstu kultūru, ģeogrāfiju, tūrisma iespējām. Skolēniem būs iespēja skatīties videofilmas, aplūkot izstādes un piedalīties spēlēs, tā iepazīstot dažādu Eiropas valstu kultūru un tradīcijas.

Interaktīvas un izzinošas aktivitātes jauniešiem organizēs ES māja, Ārlietu ministrija, Saeima un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs (BEREC Office).

Lai rādītu un stāstītu, kā īstenoti kultūras un dabas mantojuma ERAF projekti, skolēnus uzņems dažādas organizācijas no Valkas, Engures, Bauskas, Daugavpils, Cēsīm, Liepājas un citiem novadiem.

ES māja Rīgā, kurā vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas, koordinēs maršrutu izstrādi katrai grupai individuāli, lai skolēniem un skolotājiem bezmaksas būtu iespēja apmeklēt trīs dažādus Atvērto durvju dienas objektus un sakrāt zīmogus spēlei, kuras noslēgumā 10. maijā tiešraidē www.esmaja.lv tiks izlozētas vērtīgas balvas.

Atvērto durvju dienā aicināti piedalīties pamatskolēni vecumā no 12 – 14 gadiem vai vidusskolēni vecumā no 15 – 19 gadiem. Maksimālais personu skaits grupā – 25.

ES māja piedāvā arī apmaksāt brauciena transporta izdevumus (degviela). Autobusa organizēšanu un citu izmaksu segšanu nodrošina skola.

Grupu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties līdz 27. martam (ieskaitot) šeit.

Pieteikšanās automātiski negarantē dalību pasākumā. Priekšroku dosim tām skolēnu grupām, kas būs pieteiktas pirmās (hronoloģiskā secībā) un kas iepriekšējos gados nav piedalījušās Atvērto durvju dienā. No vienas skolas atļauts pieteikt vienu grupu. Personīgi atbildes e-pasti tiks nosūtīti kontaktpersonām līdz 9. aprīlim.

 

Eiropas Kultūras mantojuma gada mērķis ir mudināt cilvēkus atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Gada devīze ir “Mūsu mantojums – pagātnes un nākotnes satikšanās”. Plašāka informācija par Eiropas kultūras mantojuma gadu pieejama šeit.

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.