Aicinām organizācijas un uzņēmumus uzņemt viesus Atvērto durvju dienā 9. maijā

Ievietots: 20. Marts, 2018

Ik gadu Eiropas dienā, 9. maijā, Eiropas Savienības māja organizē Atvērto projektu dienu, aicinot skolēnu grupas un individuālos interesentus no dažādām Latvijas pilsētām doties „ceļojumā pa Eiropas Savienību”, lai ieraudzītu un izprastu, ko Latvijai nozīmē Eiropas Savienība, kā tā darbojas un kur ieraugāma.

Atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma gadu, kultūras un dabas mantojuma ERAF projektu īstenotājiem, kā arī uzņēmumiem, kas attīstījuši savu darbību ar ES fondu līdzfinansējumu, tā ir iespēja rādīt paveikto, ieinteresēt jauniešus savu projektu mērķos un idejās, kā arī šo pasākumu izmantot plašākas publicitātes radīšanai.

Pieteikuma anketa dalībai jāaizpilda līdz 27. martam (ieskaitot), sniedzot īsu praktisku informāciju – norādot vēlamo skolēnu grupu skaitu, ierašanās laiku, iekļaujot īsu programmas aprakstu utml.
Piekrītot piedalīties Atvērto durvju dienā, organizācija apņemas programmu skolēnu grupām nodrošināt bez maksas, neiekasējot ieejas, gida pakalpojumu vai citu maksu.

Pieteikuma anketa pieejama šeit: http://ej.uz/pieteikums-add

Atvērto durvju dienas pasākumu norise 9. maijā plānota no plkst. 12 līdz 16, taču organizācijas un uzņēmumi, īpaši reģionos, ir laipni aicinātas grupām durvis vērt arī agrāk par šo norādīto laiku.

ES māja Rīgā, kurā vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas, koordinēs maršrutu izstrādi katrai grupai individuāli, lai skolēniem un skolotājiem bezmaksas būtu iespēja apmeklēt trīs dažādus Atvērto durvju dienas objektus un sakrāt zīmogus spēlei, kuras noslēgumā 10. maijā tiešraidē www.esmaja.lv tiks izlozētas vērtīgas balvas.

Atvērto durvju dienā aicināti piedalīties pamatskolēni vecumā no 12 – 14 gadiem vai vidusskolēni vecumā no 15 – 19 gadiem. Maksimālais personu skaits grupā – 25.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāju Anitu Jansoni,  anita.jansone@esmaja.lv, t. 67085446.

Eiropas Kultūras mantojuma gada mērķis ir mudināt cilvēkus atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Gada devīze ir “Mūsu mantojums – pagātnes un nākotnes satikšanās”. Plašāka informācija par Eiropas kultūras mantojuma gadu.

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.